Niesamowite historie z całego świata. Humans of New York stało się globalne

Niesamowite historie z całego świata. Humans of New York stało się globalne

Niesamowite historie z całego świata. Humans of New York stało się globalne
Źródło zdjęć: © © Brandon Stanton / HONY
Marcin Watemborski
18.12.2020 11:30, aktualizacja: 18.12.2020 12:30

O pomyśle i zdjęciach Brandona Standona pisaliśmy wielokrotnie. Ten fotograf przedstawił setki inspirujących historii o zwykłych ludziach z Nowego Jorku, którzy często okazywali się bardzo wyjątkowi. Dziennikarz postanowił pójść dalej i przenieść swoją ideę na skalę światową.

Projekt Brandona Stantona rozpoczął się od kilku zdjęć i opisów bohaterów, co zaowocowało stworzeniem Humans of New York. Profil na Instagramie ma ponad 11 milionów obserwujących z całego świata, a ludzie czerpią z niego inspiracje. Stanton pokazuje, że każdy człowiek jest wyjątkowy.

Od samego początku fotograf chciał opowiadać historie zwykłych ludzi. Zaczepiał na ulicy nieznajomych i jeśli mieli chwilę, rozmawiał z nimi i robił portret. Wykorzystał media społecznościowe jako swój sposób na dzielenie się z innymi niejednokrotnie fascynującymi opowieściami.

"Humans": Connecting with the world one photo at a time

Ogromny sukces projektu Humans of New York doprowadził Stantona do chęci rozszerzenia go na cały świat. W przeciągu ostatnich kilku lat pracował nad nową książką. Przemierzył ponad 40 krajów i robił to samo, co w Nowym Jorku – zaczepiał nieznajomych i poznawał ich życia. Tak powstała publikacja "Humans", czyli "Ludzie".

Nowa książka Brandona Stantona to dokument, doskonałe studium socjologiczne, pokazujące różnice kulturowe w różnych zakątkach świata. Podejście, które zaprezentował dziennikarz jest jednak bardziej osobiste. Koncentrując się na pojedynczych bohaterach sprawił, że wydawnictwo nie jest nudne, a pełne niesamowitych historii.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)