Niesamowite osobowości Nowego Jorku. Fotograf spotkał ich w metrze

Niesamowite osobowości Nowego Jorku. Fotograf spotkał ich w metrze

Niesamowite osobowości Nowego Jorku. Fotograf spotkał ich w metrze
Źródło zdjęć: © © Mr. NYC Subway / [Instagram](https://www.instagram.com/mrnycsubway/)
Marcin Watemborski
07.04.2021 14:36, aktualizacja: 07.04.2021 16:36

Wielkie Jabłko, jak nazywają Nowy Jork rodowici mieszkańcy, to niesamowite miejsce. Na każdej ulicy można spotkać ciekawych ludzi. Metro w szczególności jest nimi przepełnione. Nic dziwnego więc, że fotografowie tak bardzo umiłowali sobie ten temat. Ten artysta łączy sztukę fotografii ulicznej z portretową i wychodzi mu to doskonale!

Andreas, czyli Mr. NYC Subway, to znany wielu mieszkańcom Nowego Jorku fotograf, który uwielbia jeździć metrem. Powodem nie jest sama podróż, ale szukanie nowych bohaterów swoich zdjęć. W tak ogromnym amerykańskim mieście nie dziwi to, że tematy fotografii znajduj się niemal same.

Wspomniany fotograf raczej unika robienia zdjęć z ukrycia, a prosi nieznajomych o zapozowanie. Na jego portretach zobaczymy nie tylko tancerzy i różnych ulicznych artystów, ale również ludzi o wyjątkowym stylu – niejednokrotnie bardzo ekstrawaganckim. Konto na Instagramie Andreasa jest pełne świetnych inspiracji!

Zdjęcia Mr. NYC Subwaya wpadły w oko wielu portalom i gazetom, w tym Yahoo, NBC New York czy New York Times. Lokalne media doceniają i chętnie promują lokalnego artystę, który tworzy niezapomnianą kronikę miasta. Prace Andreasa były wielokrotnie wystawiane w całych Stanach Zjednoczonych.

Jego spojrzenie jest świeże, ponieważ on sam nie pochodzi z Nowego Jorku, a z kalifornijskiego San Diego. Dzięki temu potrafi dostrzec to, co dla rodowitych mieszkańców Gotham jest codziennością. Więcej prac znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)