Niesamowite podwodne wideo z Canona EOS 1D X Mark II w rozdzielczości 4K

Niesamowite podwodne wideo z Canona EOS 1D X Mark II w rozdzielczości 4K
Źródło zdjęć: © © Russ Sanoian / [Vimeo](https://vimeo.com/170235390)
Marcin Watemborski

15.06.2016 10:15, aktual.: 26.07.2022 19:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Backscatter Underwater Video & Photo z Monterey w Kalifornii jest największym sklepem na świecie, który sprzedaje sprzęt do fotografowania pod wodą. Oprócz tego, ekipa Backscatter potrafi zrobić z niego całkiem niezły użytek. Zobaczcie sami!

Jeden z członków zespołu firmy, Product Manager - Russ Sanoian, nurkował z Canonem EOS 1D X Mark II przez chwilkę. Udało mu się nakręcić krótki film, który sprawia, że na pewno niejednego z was przejdą ciarki. Według Russa aparat, który wykorzystał jest idealny dla fotografów oraz filmowców.

Według Russa dobry aparat podwodny musi mieć dużą matrycę oraz możliwość podbicia czułości do wysokich wartości, ponieważ pod powierzchnią mamy do czynienia z sytuacją bardzo niewielkiego dostępu światła. O ile przy makro można doświetlić scenę błyskiem albo światłem ciągłym, tak przy szerokich kadrach na nic się to zda.

Fotograf, zanim przesiadł się na Canona EOS 1D X Mark II, używał Sony A7R II. Canon wygrał ze względu na możliwość kręcenia w 4K przy 60 kl./s. Oprócz tego materiał nagrywany z czułością ISO 2500 jest niesamowicie czysty.

Obraz
© © Russ Sanoian / [Vimeo](https://vimeo.com/170235390)

Wskazówkami Russa dla początkujących fotografów podwodnych jest to, by zawsze nagrywać i robić zdjęcia w trybie manualnym i korzystać z blokowania ostrości. Ze względu na trudne warunki panujące pod powierzchnią wody – tylko tak jesteście w stanie osiągnąć dobre rezultaty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)