Niesamowite renowacje zdjęć sprzed ponad 100 lat. To dopiero talent!

Niesamowite renowacje zdjęć sprzed ponad 100 lat. To dopiero talent!

Niesamowite renowacje zdjęć sprzed ponad 100 lat. To dopiero talent!
Źródło zdjęć: © © Mario Unger / [Instagram](https://www.instagram.com/ungermario/)
Marcin Watemborski
23.09.2019 08:39, aktualizacja: 26.07.2022 15:37

Mario Unger jest fotografem, ale również naprawdę utalentowanym retuszerem. Spędza setki godzin w Photoshopie, odnawiając zabytkowe zdjęcia. Dzięki umiejętnościom nadaje im współczesnego charakteru. To zasługuje na podziw!

Prace Mario Ungera sprawiają, że czas przestaje istnieć. Zdjęcia wykonane technikami szlachetnymi nabierają dzięki niemu nowego życia. Popękane szklane płyty ani odbitki czy negatywy zjedzone przez ząb czasu nie są mu straszne. Dawniej różne artefakty wynikały z ograniczeń technologicznych, dziś możemy wykonywać zdjęcia niemal doskonałe. Właśnie do tej doskonałości dąży przedstawiany artysta.

Niektóre ze zdjęć mają ponad 100 lat i stanowią ogromną wartość historyczną oraz artystyczną, lecz ich współczesne wersje to kompletnie inny świat. Można powiedzieć, że Mario robi te zdjęcia na nowo, odtwarza je dzięki swojej wyobraźni i przepuszcza przez umiejętność zaawansowanego retuszu.

Unger nie tylko usuwa artefakty, jak pęknięcia, zacieki czy grzyb, ale dorabia brakujące elementy, jak również koloryzuje zdjęcia ręcznie. Jestem pod wrażeniem jego wizji i umiejętności pracy z kolorem i światłocieniem. W wielu przypadkach Mario nawet nie może wiedzieć, jaki był oryginalny kolor zdjęcia, bo przecież nie ma o tym żadnych danych, a mimo to wszystko udaje się odtworzyć bardzo realistycznie.

Więcej zdjęć znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)