Niesamowite starcie piżmowołów. Bije od nich ogromna siła

Niesamowite starcie piżmowołów. Bije od nich ogromna siła

Niesamowite starcie piżmowołów. Bije od nich ogromna siła
Źródło zdjęć: © © Brian Matthews / Carter News via FORUM
Marcin Watemborski
28.01.2022 11:28, aktualizacja: 29.01.2022 16:21

Piżmowoły arktyczne to bardzo silne i masywne zwierzęta. Patrząc na zdjęcia wykonane przez Briana Matthewsa, od razu człowiek nabiera do nich szacunku. Ich zacięte przepychanki wyglądają spektakularnie.

44-letni Brian Matthews to fotograf angielskiego Durham. Jako miłośnik dzikiej przyrody oraz fotografowania zwierząt, wybrał się do norweskiego parku narodowego Dovrefjell-Sunndalsfjella. Jego celem było obserwowanie piżmowołów arktycznych w naturalnym środowisku. Nie spodziewał się jednak tego, co zobaczył.

Podczas podglądania innych zwierząt, Brain usłyszał głośne ryki oraz huk. Gdy podszedł bliżej miejsca odgłosów, dostrzegł dwa potężne piżmowoły, które właśnie się przepychały. Raz za razem odsuwały się od siebie i ponownie zderzały. Cała scena wyglądała po prostu zjawiskowo, można pokusić się o określenie "epicko" w kolokwialnym znaczeniu.

Obraz
© © Brian Matthews / Carter News via FORUM

Piżmowoły arktyczne to niesamowite stworzenia. Są one jedynym przedstawicielem swojego rodzaju – Ovibos. Bez ogona dorastają do długości 2,5 metra i wysokości w kłębie 1,4 metra. Ich masa dochodzi do 400 kg, ale potrafią naprawdę nieźle się rozpędzić. W szarży osiągają nawet do 60 km/h, co w połączeniu z ich rogami o rozpiętości do 70 cm zmienia je w prawdziwe zwierzęce tarany.

Obraz
© © Brian Matthews / Carter News via FORUM
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)