Niesamowite zbliżenia niedźwiedzi i lisów na zdjęciach Sergieja Gorshkowa

Niesamowite zbliżenia niedźwiedzi i lisów na zdjęciach Sergieja Gorshkowa

Niesamowite zbliżenia niedźwiedzi i lisów na zdjęciach Sergieja Gorshkowa
Źródło zdjęć: © © Sergiej Gorszkow / [Facebook](https://www.facebook.com/gorshkov.photo/)
Marcin Falana
30.03.2018 07:51, aktualizacja: 30.03.2018 09:51

Zobaczcie niepowtarzalne zdjęcia dzikich zwierząt z odległych zakątków Rosji, które nie były jeszcze odwiedzane przez fotografów.

Sergiej Gorszkow to rosyjski fotograf dzikiej przyrody, zafascynowany naturą od dzieciństwa, które spędził na Syberii. Przełożyło się to na owocną karierę fotografa przyrody. Gorszkow specjalizuje się w długoterminowych projektach, dotyczących rosyjskiej przyrody. Szczególnie lubi podróżować do odległych obszarów, które wcześniej nie zostały uchwycone na zdjęciach.

Na Kamczatkę przyciągnęły fotografa niedźwiedzie brunatne, których tamtejsza populacja jest jedną z najgęstszych na świecie. Niedźwiedzie brunatne z Kamczatki są duże, ale stosunkowo łagodne dla ludzi. Posilają się łososiami i jagodami w okresie letnim, a jesienią dodają do swojej diety orzechy.

Gorszkow, który specjalizuje się w fotografowaniu rosyjskiej przyrody, rozpoczął karierę od fotografowania tego, co napotkał na Kamczatce.

Często jestem pytany o to, jak zacząłem fotografować. Wiele lat temu, kiedy po raz pierwszy pojawiłem się na Kamczatce, byłem dosłownie oszołomiony jej naturą i postanowiłem kupić album fotograficzny o tym miejscu, jako pamiątkę, ale w dniu wyjazdu niestety nie mogłem znaleźć takiego albumu. Wtedy pomyślałem: "Wrócę tu i sam zrobię zdjęcia".

Z kolei fascynujący cykl zdjęć poświęcony lisom arktycznym Gorszkowa pochodzi z długoterminowego projektu na wyspie Wrangel. Ta odległa wyspa znajduje się na Morzu Arktycznym i rzadko była uchwycona na zdjęciach, co czyni ją atrakcyjnym tematem dla poszukiwacza przygód i fotografa.

Więcej zdjęć znajdziecie na Facebooku artysty.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)