Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu

Niesamowite zdjęcie "białej tęczy” Melvina Nicholsona hitem Internetu
Źródło zdjęć: © © Melvin Nicholson / [www.melvinnicholsonphotography.co.uk](http://www.melvinnicholsonphotography.co.uk/)
Marcin Watemborski

14.07.2017 11:13, aktual.: 26.07.2022 18:25

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Brytyjski fotograf, Melvin Nicholson, przykuł uwagę międzynarodowego świata fotograficznego swoim magicznym zdjęciem. Zaprezentowana fotografia przywodzi na myśl baśniowy nastrój.

Nicholson wykonał to zdjęcie w okolicach szkockiego Rannoch Moor, podczas przygotowywania warsztatów fotograficznych. Ten rejon jest znany ze swoich niesamowitych widoków, które stworzyła dla nas matka natura. Podczas spaceru Melvin dostrzegł "niemożliwie piękną białą tęczę”, którą udało mu się uchwycić w kadrze.

"Biała tęcza” jest łukiem mgły i jak sama nazwa wskazuje, zjawisko jest możliwe do zaobserwowania w okresie, kiedy występuje mgła. Sprane kolory i rozproszone światło są zasługą dużej wilgotności powietrza, gdzie krople wody rozbijają je na drobne cząsteczki i malowniczo załamują. Im mniejsze są kropelki, tym zjawisko staje się bardziej wyraźne.

Kiedy zobaczyłem to cudowne, odosobnione drzewo, wiedziałem, że musi zostać ujęte w kadrze z łukiem mgły. Świeży śnieg ustawił całą scenę. Było to niemalże magiczne i wiem, że jest to jeden z tych dni, które zapamiętam na długo.

Zdjęcie "Drzewo w mglistej tęczy” zostało wykonane lustrzanką Canon EOS 5Ds z obiektywem Canon EF 16-35 mm f/4 L na ogniskowej 16 mm, przysłonie f/8, czasie równym 1/1000 s oraz czułości ISO 100.

Więcej zdjęć Melvina znajdziecie na jego stronie internetowej oraz Facebooku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)