Różnorodność Szanghaju widziana z lotu ptaka zachwyca swoim pięknem

Różnorodność Szanghaju widziana z lotu ptaka zachwyca swoim pięknem

Różnorodność Szanghaju widziana z lotu ptaka zachwyca swoim pięknem
Źródło zdjęć: © © Mark Siegemund / [Instagram](https://www.instagram.com/marksshanghai/)
Marcin Falana
07.03.2018 11:35, aktualizacja: 07.03.2018 12:42

Niemiecki fotograf, reżyser, projektant i poszukiwacz przygód Mark Siegemund uchwycił niesamowitą panoramę Szanghaju z lotu ptaka. Cykl jego zdjęć pokazuje, że to miasto w każdej sekundzie tętni nową, świeżą energią.

Mieszkanie i praca w chińskiej metropolii, ma swoje zalety, a portfolio Marka pokazuje dynamiczny, miejski krajobraz miasta z trudno dostępnych miejsc. Zdjęcia przypominają widoki z lotu ptaka, nad krętymi uliczkami i między drapaczami chmur.

Miasto dzieli na dwie części rzeka Huangpu, która oddziela przyszłość od przeszłości. Po jednej stronie znajduje się Dzielnica Finansowa, znana również jako Pudong, a po drugiej - stary sektor, zwany Puxi.

Zdjęcia Marka pokazują to dziwne zestawienie, ukazując kontrast między tradycją, a nowoczesnością. Fotografie rozległej dzielnicy finansowej ujawniają jej ogromną skalę, wirujące neony i drapacze chmur skąpane w słońcu.

Jako dyrektor ds. Projektowania w firmie architektonicznej Mark często odwiedza najbardziej majestatyczne budowle w Szanghaju. Punktem centralnym jego zdjęć jest przypominająca igłę Oriental Pearl Tower. Budynek jest drugim najwyższym budynkiem w Chinach po Światowym Centrum Finansowym w Szanghaju.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)