Niesamowity widok z Wyżyny Śląskiej. Beskidy były niezwykle wyraźne

Niesamowity widok z Wyżyny Śląskiej. Beskidy były niezwykle wyraźne

Niesamowity widok z Wyżyny Śląskiej. Beskidy były niezwykle wyraźne
Źródło zdjęć: © © Robert Neumann / Forum
Marcin Watemborski
08.04.2022 07:17, aktualizacja: 08.04.2022 09:49

Robert Neumann z agencji Forum opublikował niesamowite zdjęcie. Wędrówka na Górę św. Doroty okazała się niezwykle owocna, bowiem doskonale było widać Babią Górę. To zdecydowanie jeden z najpiękniejszych krajobrazów, jaki fotograf mógł tego dnia spotkać.

Po to, by ująć przepiękną panoramę Sosnowca z Babią Górą w tle, Robert Neumann z agencji Forum wszedł na Górę św. Doroty w Będzinie 7 kwietnia 2022 roku. Tu będzie chwilka na malutką lekcję geografii, gdyż w mediach społecznościowych pojawiło się trochę nieścisłości.

Góra św. Doroty, znana również jako Złota Góra, leży na terenie Będzina w województwie śląskim, na Wyżynie Śląskiej, lecz historycznie jest to część zachodniej Małopolski. Idąc dalej – niektórzy mogliby pomylić się i pomyśleć o widoku na Tatry, lecz nic z tego.

Na zdjęciu zobaczymy oddaloną o ponad 100 km Babią Górę, czyli masyw górski w Paśmie Babiogórskim. Najwyższym szczytem jest Diablak (1725 m n.p.m.). Jest to najwyższy poza Tatrami szczyt w Polsce. Przed nim są jedynie Rysy (2499 m n.p.m.). Pod kątem wybitności również jest drugi (1075 m) – tu prym wiedzie Śnieżka z wybitnością określoną na 1203 metry.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)