Nieskazitelna skóra - jak to zrobić? Darmowe lekcje retuszu

Nieskazitelna skóra - jak to zrobić? Darmowe lekcje retuszu05.06.2018 12:40
Nieskazitelna skóra - jak to zrobić? Darmowe lekcje retuszu
Źródło zdjęć: © © RAWexchange / [Facebook](https://www.facebook.com/)
Monika Homan

Dobry retusz skóry jest bardzo skomplikowany i łatwo jest zepsuć jego efekt. Stefan Kohler z RAWexchange udostępnił darmowe poradniki na ten temat. Zobaczcie je koniecznie i podnieście swój warsztat.

Każdy, kto choć raz robił zdjęcia beauty wie, że retusz skóry jest najbardziej wymagającym zajęciem podczas całej postprodukcji. Usuwanie niedoskonałości, przebarwień, wygładzanie, matowienie - wszystko to jest żmudną i wcale nie łatwą pracą.

W internecie znajdziemy mnóstwo poradników, setki kursów profesjonalnego retuszu. Czasem trudno się w tym wszystkim odnaleźć, a prezentowane metody w praktyce często okazują się być nieefektywne.

Stefan Kohler z RAWexchange na swoim profilu na Facebooku publikuje filmy, które pomogą wam uporać się z najczęstszymi problemami podczas retuszu skóry. Dowiecie się z nich jak pozbyć się gęsiej skórki, siniaków czy drobnych, niechcianych włosków na twarzy. Oczywiście o wiele łatwiej byłoby pozbyć się ich jeszcze zanim wykonamy zdjęcie, ale nie zawsze jest to możliwe.

W najnowszym filmie z serii "szybkich porad retuszerskich", Stefan opowiada, jak korzystać z pędzli korygujących, żeby zachować teksturę skóry. Tłumaczy on, dlaczego podczas usuwania drobnych niedoskonałości należy używać twardego pędzla, oraz kiedy zmniejszyć jego twardość.

Te krótkie filmy pomogą wam wyretuszować niechciane elementy nie ingerując za bardzo w fakturę skóry. Warto obserwować profil RAWexchange w oczekiwaniu na kolejne porady od Stefana.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)