Niesamowity hyperlapse Nowego Jorku zrobiony ze zdjęć z Instagrama

Niesamowity hyperlapse Nowego Jorku zrobiony ze zdjęć z Instagrama

Niesamowity hyperlapse Nowego Jorku zrobiony ze zdjęć z Instagrama
Marcin Watemborski
21.11.2019 09:51, aktualizacja: 21.11.2019 14:17

Instagram jest niesamowitą kopalnią darmowych inspiracji. Znajdziecie tam wiele świetnych zdjęć, jak również materiałów, które można kreatywnie wykorzystać. Pokazał to Sam Morrison, który zrobił minutowy hyperlapse Nowego Jorku.

Na podstawie 1272 zdjęć z Instagrama, Sam Morrison zmontował hyperlapse pokazujący Nowy Jork od strony, z jakiej widza go mieszkańcy. Wielkie Jabłko to fascynujące miejsce, w końcu jest również kolebką fotografii ulicznej. To po prostu marzenie każdego fotografa, który chce poznać amerykański styl życia.

Sam mówi, że przejrzał około 100 000 zdjęć, by znaleźć odpowiednia kadry różnych miejsc, w czym pomogły mu oczywiście konkretne hashtagi. Później ręcznie animował obrazki przy użyciu programu Adobe After Effects, co zajęło mu około 200 godzin łącznie.

Typologies of New York City: A Crowdsourced Hyperlapse

Fotograf zwraca uwagę, że dzięki mediom społecznościowym każdy z nas może bez problemu znaleźć zdjęcie, jakie mu odpowiada, ponieważ znane miejsca zostały sfotografowane już chyba ze wszystkich możliwych kątów i perspektyw. Sam zastanawia się również, czy za jakiś czas będzie możliwe zrobienie filmiku typu timelapse, który pokaże historię zmian jakiegoś miejsca, skoro wszystko jest już na zdjęciach.

Więcej jego prac znajdziecie na Instagramie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)