Nietoperz podczas polowania - zwycięskie zdjęcie British Wildlife Photography Awards 2018

Nietoperz podczas polowania - zwycięskie zdjęcie British Wildlife Photography Awards 2018

Nietoperz podczas polowania - zwycięskie zdjęcie British Wildlife Photography Awards 2018
Źródło zdjęć: © © Paul Colley / Zwycięzca / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Monika Homan
15.11.2018 08:14, aktualizacja: 15.11.2018 09:14

Ułamki sekund dzielą uchwyconego na zdjęciu nietoperza, od złapania swojej zdobyczy. Sfotografowanie tego momentu jest nie lada wyzwaniem. Paul Colley próbował przez 14 miesięcy, jednak trud się opłacił - zwyciężył w British Wildlife Photography Awards 2018.

Konkurs The British Wildlife Photography Awards od 2009 roku wyłania najlepsze zdjęcia prezentujące bogactwo i różnorodność natury Wielkiej Brytanii. Jego głównym założeniem jest wyszukiwanie fotograficznych talentów oraz zachęcanie do odkrywania, ochrony oraz czerpania z naturalnego dziedzictwa.

Fotografowie rywalizują w piętnastu kategoriach, a spośród wszystkich nadesłanych prac co roku jury wybiera jedną, której autor zostaje ogólnym zwycięzcą. W tegorocznej edycji najlepsze okazało się czarno-białe zdjęcie przedstawiające nietoperze Daubentona w locie. Smugi zarejestrowane dzięki technice fotografowania w podczerwieni zdradzają ścieżki lotu tych niewielkich zwierząt. Paulowi Colleyowi znalezienie sposobu na uchwycenie tego obrazu zajęło 14 miesięcy.

Żaden inny obraz w moim portfolio nie był tak wyraźny w mojej głowie, a jednocześnie tak trudny do osiągnięcia. Moim artystycznym zamiarem było uchwycenie prędkości lotu niezwykłego małego nietoperza, ale podróż do sukcesu była przesiąknięta rozczarowującymi niepowodzeniami. Na szczęście inni fotografowie zachęcali do eksperymentowania i nauczyli mnie traktować niepowodzenia, jako rozsądną cenę za ostateczny sukces. Z perspektywy czasu doświadczyłem różnych emocji. W ciągu miesięcy długich, mroźnych i wyczerpujących sesji o zmierzchu, czasem zanurzony po pas w wodzie i często bez ani jednego nadającego się do publikacji zdjęcia, miewałem trudne chwile. Kiedy rozwiązałem problemy techniczne, mój projekt doprowadził do zdobycia tego wyjątkowego wyróżnienia.
Obraz
© © David Bennett / I miejsce w kategorii "Blisko natury" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)

Główną nagrodą w konkursie jest 5 tysięcy funtów. Wraz ze zwycięskimi pracami w poszczególnych kategoriach zdjęcie weźmie udział w objazdowej wystawie. Poza zwycięskimi zdjęciami w albumie "British Wildlife Photography Awards 9" będzie można zobaczyć w sumie 150 najlepszych fotografii.

Obraz
© © Andrew McCarthy / I miejsce w kategorii "Ukryta Brytania" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)

„Po raz kolejny kolekcja obrazów z British Wildlife Photography Awards wprawiła nas w podziw nad umiejętnościami, cierpliwością i kunsztem fotografów, których prace są tutaj prezentowane - mówi Stephen Moss - Ta oszałamiająca książka to nie tylko zbiór obrazów pięknych obrazów, zachowanych jak muzealne okazy. Jest też migawką różnorodnej przyrody Wielkiej Brytanii, w czasach, kiedy te dzikie stworzenia i miejsca, w których żyją, są zagrożone jak nigdy dotąd."

Obraz
© © James Roddie / I miejsce w kategorii "Dziki las" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)

Zobaczcie zwycięskie zdjęcia ze wszystkich kategorii oraz zwycięskie serie.

Obraz
© © Andrew Parkinson / I miejsce w kategorii "Siedlisko" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Obraz
© © Robert Canis / I miejsce w kategorii "Botanical" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Obraz
© © Ivan Carter / I miejsce w kategorii "1218 lat" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Obraz
© © Christopher Swan / I miejsce w kategorii "Miejskie dzikie zwierzęta" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Obraz
© © Craig Denford / I miejsce w kategorii "Wybrzeże i zatoki" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Obraz
© © Tesni Ward / I miejsce w kategorii "Portret zwierząt" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Więcej zdjęć dzikiej przyrody:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)