Nietoperz podczas polowania - zwycięskie zdjęcie British Wildlife Photography Awards 2018

Nietoperz podczas polowania - zwycięskie zdjęcie British Wildlife Photography Awards 2018
Źródło zdjęć: © © Paul Colley / Zwycięzca / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Monika Homan

15.11.2018 08:14, aktual.: 15.11.2018 09:14

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ułamki sekund dzielą uchwyconego na zdjęciu nietoperza, od złapania swojej zdobyczy. Sfotografowanie tego momentu jest nie lada wyzwaniem. Paul Colley próbował przez 14 miesięcy, jednak trud się opłacił - zwyciężył w British Wildlife Photography Awards 2018.

Konkurs The British Wildlife Photography Awards od 2009 roku wyłania najlepsze zdjęcia prezentujące bogactwo i różnorodność natury Wielkiej Brytanii. Jego głównym założeniem jest wyszukiwanie fotograficznych talentów oraz zachęcanie do odkrywania, ochrony oraz czerpania z naturalnego dziedzictwa.

Fotografowie rywalizują w piętnastu kategoriach, a spośród wszystkich nadesłanych prac co roku jury wybiera jedną, której autor zostaje ogólnym zwycięzcą. W tegorocznej edycji najlepsze okazało się czarno-białe zdjęcie przedstawiające nietoperze Daubentona w locie. Smugi zarejestrowane dzięki technice fotografowania w podczerwieni zdradzają ścieżki lotu tych niewielkich zwierząt. Paulowi Colleyowi znalezienie sposobu na uchwycenie tego obrazu zajęło 14 miesięcy.

Żaden inny obraz w moim portfolio nie był tak wyraźny w mojej głowie, a jednocześnie tak trudny do osiągnięcia. Moim artystycznym zamiarem było uchwycenie prędkości lotu niezwykłego małego nietoperza, ale podróż do sukcesu była przesiąknięta rozczarowującymi niepowodzeniami. Na szczęście inni fotografowie zachęcali do eksperymentowania i nauczyli mnie traktować niepowodzenia, jako rozsądną cenę za ostateczny sukces. Z perspektywy czasu doświadczyłem różnych emocji. W ciągu miesięcy długich, mroźnych i wyczerpujących sesji o zmierzchu, czasem zanurzony po pas w wodzie i często bez ani jednego nadającego się do publikacji zdjęcia, miewałem trudne chwile. Kiedy rozwiązałem problemy techniczne, mój projekt doprowadził do zdobycia tego wyjątkowego wyróżnienia.
Obraz
© © David Bennett / I miejsce w kategorii "Blisko natury" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)

Główną nagrodą w konkursie jest 5 tysięcy funtów. Wraz ze zwycięskimi pracami w poszczególnych kategoriach zdjęcie weźmie udział w objazdowej wystawie. Poza zwycięskimi zdjęciami w albumie "British Wildlife Photography Awards 9" będzie można zobaczyć w sumie 150 najlepszych fotografii.

Obraz
© © Andrew McCarthy / I miejsce w kategorii "Ukryta Brytania" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)

„Po raz kolejny kolekcja obrazów z British Wildlife Photography Awards wprawiła nas w podziw nad umiejętnościami, cierpliwością i kunsztem fotografów, których prace są tutaj prezentowane - mówi Stephen Moss - Ta oszałamiająca książka to nie tylko zbiór obrazów pięknych obrazów, zachowanych jak muzealne okazy. Jest też migawką różnorodnej przyrody Wielkiej Brytanii, w czasach, kiedy te dzikie stworzenia i miejsca, w których żyją, są zagrożone jak nigdy dotąd."

Obraz
© © James Roddie / I miejsce w kategorii "Dziki las" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)

Zobaczcie zwycięskie zdjęcia ze wszystkich kategorii oraz zwycięskie serie.

Obraz
© © Andrew Parkinson / I miejsce w kategorii "Siedlisko" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Obraz
© © Robert Canis / I miejsce w kategorii "Botanical" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Obraz
© © Ivan Carter / I miejsce w kategorii "1218 lat" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Obraz
© © Christopher Swan / I miejsce w kategorii "Miejskie dzikie zwierzęta" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Obraz
© © Craig Denford / I miejsce w kategorii "Wybrzeże i zatoki" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
Obraz
© © Tesni Ward / I miejsce w kategorii "Portret zwierząt" / [British Wildlife Photography Awards](https://www.bwpawards.org/)
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/6]

Więcej zdjęć dzikiej przyrody:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)