Nietypowa publiczność na zdjęciu. To rekord Guinnessa

Nietypowa publiczność na zdjęciu. To rekord Guinnessa

100 humanoidalnych robotów jako publiczność
100 humanoidalnych robotów jako publiczność
Źródło zdjęć: © Kyodo News via Getty Images
Oskar Ziomek
19.09.2021 17:06, aktualizacja: 19.09.2021 19:06

100 humanoidalnych robotów Pepper stanęło kilka dni temu jako doping japońskiej drużyny Fukuoka SoftBank Hawks i wpisało się na karty historii. To największa jak dotąd publiczność składająca się z robotów, co uwieczniono też na zdjęciach.

O nietypowym rekordzie Guinnessa informuje japoński dziennik The Mainichi. 100 robotów grupy SoftBank stanęło na trybunach stadionu Chuo Ward, by dopingować drużynę baseballową Fukuoka SoftBank Hawks. Skład "publiczności" został uznany za największy zespół cheerleaderek-rootów na świecie i odnotowany w Księdze Rekordów Guinnessa.

Każdy z humanoidalnych robotów nazwany jest Pepper. Roboty zostały wprowadzone po raz pierwszy w 2020 roku, wówczas zaledwie w 5 egzemplarzach, by częściowo zastąpić publiczność na stadionie w związku z pandemią koronawirusa. Stopniowo liczbę robotów zwiększono, aż do obecnych 100 sztuk, które zostały wykorzystane podczas otwarcia sezonu. Roboty potrafią między innymi tańczyć do muzyki.

Roboty Pepper obok certyfikatu potwierdzającego rekord Guinnessa
Roboty Pepper obok certyfikatu potwierdzającego rekord Guinnessa© Kyodo News via Getty Images

Jak podaje The Mainichi, certyfikat potwierdzający rekord został wręczony przez przedstawiciela Księgi Rekordów Guinnessa bezpośrednio przed meczem z Chiba Lotte Marines. Uroczystość odbyła się 16 września.

Jak podaje SoftBank Robotics, Pepper to pierwszy humanoidalny robot na świecie, który potrafi rozpoznawać twarze i podstawowe ludzkie emocje. Robot już teraz jest wykorzystywany przez ponad 2000 firm na świecie jako nowoczesny asystent witający gości czy oprowadzający zwiedzających.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)