Nietypowe złudzenie optyczne. Papryka, która wygląda jak ludzkie zęby

Nietypowe złudzenie optyczne. Papryka, która wygląda jak ludzkie zęby
Źródło zdjęć: © Reddit/DrFetusRN
Arkadiusz Stando

14.02.2021 10:59, aktual.: 26.07.2022 14:33

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W serwisie Reddit pojawiło się zdjęcie przedstawiające białe papryki roczne. Na pierwszy rzut oka ciężko uwierzyć, że na fotografii widzimy warzywo, a nie kilka ludzkich zębów.

Autor zdjęcia dokonał takiego złudzenia zupełnym przypadkiem. Paprykę wypełnił pomidorami prawdopodobnie, aby przygotować w ten sposób sałatkę lub inne danie. Wyszło na tyle intrygująco, że postanowił udostępnić je w serwisie Reddit. Jego wpis zebrał już ponad 80 tysięcy strzałek w górę, co zdarza się naprawdę rzadko.

Użytkownicy Reddita zauważają, że papryka ze zdjęcia wygląda "jak stos zębów, które wypluwasz w koszmarach o utracie zębów. Bardzo obrzydliwe." Przyznają, że do iluzji dokładają sporo pomidory. Wielu użytkowników zadaje pytanie: "dlaczego papryka jest biała?"

Całe złudzenie zawdzięczamy kolorowi białej papryki rocznej. Jest to roślina uprawiana znana pod wieloma nazwami zwyczajowymi, w tym: papryka owocowa, pieprzowiec roczny, pieprzowiec ostry, pieprz chilijski, pieprz turecki czy pieprz hiszpański. Pochodzi z tropikalnych obszarów Ameryki, ale uprawia się ją w większości cieplejszych regionów świata, a także w Polsce.

Papryka rośnie w wielu różnych kolorach. Najczęściej w tych, które znamy ze sklepów, czyli czerwony, żółty, zielony i pomarańczowy. Jednakże inne odmiany papryki pojawiają się także w kolorze białym, lawendowym, brązowym a nawet ciemnofioletowym.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)