Nieudane zdjęcia z książęcych zaręczyn?

Nieudane zdjęcia z książęcych zaręczyn?

fot. Mandy Lackey / Flickr
fot. Mandy Lackey / Flickr
Kamila Dworniczak
14.12.2010 09:14, aktualizacja: 01.08.2022 14:52

Wielka Brytania emocjonuje się ostatnimi wydarzeniami z życia następcy tronu. Dla nas ta sprawa jest o tyle ciekawa, że o zrobienie fotografii zaręczonej parze poproszony został nie kto inny jak jeden z najlepszych współczesnych fotografów mody ? Mario Testino. Efekty są jednak... bardzo różnie oceniane.

Książę William i Kate Middleton zaręczyli się w listopadzie, teraz przyszedł czas na tradycyjną, oficjalną sesję fotograficzną.

fot. Mario Testino
fot. Mario Testino

O przeprowadzenie sesji poproszono Mario Testino, słynnego fotografa mody pochodzącego z Peru, który ma na koncie setki zdjęć dla Vogue?a, Vanity Fair oraz czołowych domów mody. Testino jest znany także ze zdjęć amerykańskich aktorów i celebrytów oraz sesji fotograficznych brytyjskiej rodziny królewskiej (w tym księżnej Diany).

Rezultat ?zaręczynowej sesji? księcia Williama jest jednak zastanawiający. Szybko pojawiły się głosy, że zdjęcia zaręczonej pary są po prostu nieudane. Irytujące, wręcz natrętne tło, rama obrazu za głową księcia, prześwietlenia... Niektórzy podejrzewają, że Testino fotografował zwykłym kompaktem. Mówi się też, że użył Minoxa z serii 35 albo Contaxa TVS-III.

fot. Mario Testino
fot. Mario Testino

Cóż, najlepiej przyjrzeć się samym zdjęciom. To prawda ? nie są zachwycające, utrzymane w specyficznym, ?sielankowym? stylu portretów rodziny królewskiej. Pojawiły się nawet głosy, że książę William i Kate Middleton preferują taki właśnie rodzaj zdjęć ? proste i niewyszukane. W końcu ich małżeństwo wyłamuje się z patetycznego schematu połączenia dwóch arystokratycznych rodów.

A jakie są Wasze opinie?

Źródło: PetaPixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)