Zawodowy fotograf odnaleziony po latach na... ulicy wśród bezdomnych

Zawodowy fotograf odnaleziony po latach na... ulicy wśród bezdomnych

Scott Sutton - bezdomny fotoreporter
Scott Sutton - bezdomny fotoreporter
Źródło zdjęć: © © Benjamin Lowy
Magda Szewczuwianiec
09.06.2014 10:41, aktualizacja: 26.07.2022 19:55

Niekiedy życie pisze historie, których nie wymyśliłby najbardziej kreatywny hollywoodzki scenarzysta. Bohaterem takiej niezwykłej historii jest Scott Sutton – bezdomny fotoreporter, który swego czasu pracował dla Archive Photos (kupionego potem przez Getty Images).

Benjamin Lowy, fotoreporter Getty Images, przypadkiem natknął się na Scotta, kiedy ten siedział pod Union Square Theatre w Nowym Jorku i prosił o datki. Uwagę Bena zwrócił nietypowy napis na kartce. Kiedy podszedł do żebraka, ich rozmowa zaczęła się od… porównania butów! Obaj nosili bowiem wojskowe modele. Gdy Scott zauważył buty Benjamina, zapytał go, czy był w wojsku. Ben odpowiedział, że dokumentował wydarzenia w Afganistanie. Ku zdumieniu obydwu Scott odparł, że on również był fotoreporterem.

Jego życie rozsypało się dwa lata wcześniej, gdy jego 13 lat młodsza żona zmarła z powodu choroby serca. To zapoczątkowało serię nieszczęść, które doprowadziły Scotta do nędzy i bezdomności.

Zrobione na szybko ujęcie Scotta, które Benjamin wrzucił na swój facebookowy profil, spotkało się z odzewem osób z branży i nie tylko. Dzisiaj ma prawie 400 udostępnień i 200 komentarzy poruszonych osób. Od listopada zeszłego roku Benjamin i jego żona starają się nawiązać kontakt ze znajomymi i dalszą rodziną Scotta. Udało im się dotrzeć do siostry bezdomnego fotoreportera, Roxanne, która nie miała z nim kontaktu praktycznie od dzieciństwa. Roxanne połączyła siły z Benjaminem i jego żoną Marvi, by pomóc Scottowi wyjść z obecnej sytuacji. Zdają sobie sprawę, że wyciągnięcie mężczyzny z nędzy będzie mozolnym procesem. Ulica zbyt długo była jego codziennością.

Małżeństwu Lowy udało się pomóc zaspokoić pierwsze potrzeby Scotta, ale to nadal zbyt mało. Dlatego uruchomili akcję zbierania pieniędzy.

Obecnie Scott najbardziej potrzebuje miejsca, w którym mógłby się zatrzymać. Wymaga pilnej opieki lekarskiej i dentystycznej oraz terapeuty, który pomoże uporać się mu ze stratą i ponownie odnaleźć sens życia. Pomocny będzie nawet mały budżet, który pozwoli zapewnić mu posiłek każdego dnia.

Akcja zbierania funduszy w serwisie giveforward.com
Akcja zbierania funduszy w serwisie giveforward.com

Każdy z nas może pomóc Scottowi stanąć na nogi, a być może nawet wrócić do zawodu. Za pośrednictwem uruchomionej przez Bena strony można wpłacać pieniądze, które zostaną przeznaczone na znalezienie lokum dla byłego fotografa.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)