Niewidzialny aparat - czy to możliwe? [wideo]

Invisible Camera
Invisible Camera
Jacek Siwko

23.03.2011 12:33, aktual.: 01.08.2022 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy to kolejna rewolucja w fotografii? Chris Marquard, który odpowiada za projekt Invisible Camera (Niewidzialny aparat), jest albo geniuszem, albo szarlatanem. Oceńcie sami.

Po obejrzeniu filmu, który zamieszczamy na dole strony, mam mieszane uczucia. Z jednej strony jestem zainteresowany pomysłem, bo otrzymanie wartości ISO 1/500 lub - jak kto woli - 15 EV mniejszego niż ISO 100 brzmi zachęcająco. Według projektanta może mieć to wpływ na wzrost rozdzielczości do wartości oferowanej przez Canona 5D mark II pomnożonej przez 3000...

The Invisible Camera - Part 1

Nie sposób sobie wyobrazić, że można to osiągnąć za pomocą zwykłego szklanego pudełka. Jego sekret tkwi podobno w specjalnym materiale światłoczułym, który odczula kierunkowe światło, czyli na przykład skierowane przez obiektyw aparatu łudząco przypominającego popularne obecnie aparaty otworkowe.

Zachęcam do zapoznania się z projektem na stronie internetowej - można zgłosić się do testów nowego typu aparatu fotograficznego. Gdybyście jeszcze mieli wątpliwości co do autentyczności projektu, to zobaczcie, kiedy aparat będzie dostępny na rynku - w piątek za tydzień. Wypada wtedy 1 kwietnia, czyli.. dobry żart :)

Źródło: FSTOPPERS.COM

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)