Niezły przelot. Za 26 wycieczek pilot drona będzie musiał zapłacić krocie

Niezły przelot. Za 26 wycieczek pilot drona będzie musiał zapłacić krocie

Niezły przelot. Za 26 wycieczek pilot drona będzie musiał zapłacić krocie
Marcin Watemborski
30.12.2020 13:05, aktualizacja: 26.07.2022 14:36

O tym, że prawo dotyczące latania dronami trzeba szanować, przekonał się operator z Filadelfii w USA. Według prawnika Jonathana Rupperechta, jest to druga co do wysokości grzywna nałożona na pilota w historii, a wynosi ona… 182 tys. dolarów, czyli równowartość ponad 670 tys. złotych!

Prawnik Jonathan Rupperecht pozyskał kopię akt sprawy pewnego pilota drona, który zebrał pokaźną sumkę na swoim koncie wykroczeń. Opiewa ona na 182 tys. dolarów i dotyczy co najmniej 26 przelotów, które złamały przepisy FAA. Wszystkie odbyły się w przeciągu roku – od sierpnia 2019 roku do sierpnia 2020 roku.

Według informacji zawartych w aktach, pilot był informowany wielokrotnie i naruszeniu regulacji, i przy kolejnej możliwości FAA wlepiło mu potężną karę. 22 października 2020 roku operator otrzymał list z ostrzeżeniem, ale go zignorował. 4 i 6 listopada 2020 roku, FAA postanowiło podjąć kroki.

Jeśli zastanawiacie się, skąd organizacja wiedziała o złamaniu prawa, to musicie wiedzieć, że każde urządzenie bez problemu można namierzyć. Poza tym wspomniany pilot wielokrotnie wrzucał filmy na swoje konto na YouTube, co stanowi niezbity dowód jego winy. Na zdjęciach i nagraniach widać dane dotyczące wysokości lotu oraz lokalizacji urządzenia oraz mapkę, więc udowodnienie braku poszanowania regulacji prawnych w tym przypadku to czysta formalność.

Rupperecht zwraca uwagę na ciekawą sprawę, ponieważ wspomniane 182 tys. dolarów to druga co do wysokości kara wymierzona komukolwiek za złamanie przepisów. Na pierwszym miejscu jest firma Skypan, która dostała mandat opiewający na 1,9 miliona dolarów (ok. 7 mln złotych).

Morał z tej historii jest krótki – nieznajomość prawa szkodzi. Natomiast świadome jego łamanie na pewno nie popłaca.

  • Slider item
[1/1]

[h4]Wybierz najlepszą technologię roku i wygraj 5 tys. złotych!Wejdź na [url=https://imperatory.wp.pl/strona-glowna]imperatory.wp.pl[/url] i zagłosuj.[/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)