Nieznajomy śledził modelkę i patrzył, jak śpi. Dziewczyna pokazała nagrania światu

Nieznajomy śledził modelkę i patrzył, jak śpi. Dziewczyna pokazała nagrania światu
Marcin Watemborski

23.06.2021 11:17, aktual.: 26.07.2022 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wydawałoby się, że podglądanie ludzi w XXI wieku już nie występuje, a jednak. Nie wszystko odbywa się w internecie, o czym przekonała się modelka Guste Janusauskaite. Okazało się, że mężczyzna od jakiegoś czasu lubił patrzeć, jak dziewczyna śpi i regularnie zaglądał jej w okna.

Podglądactwo (ang. stalking) nie brzmi jak coś przyjemnego. Bycie obserwowanym przez kogoś jest po prostu dziwne i niekomfortowe. W przypadku tej sytuacji, mamy do czynienia wręcz ze stereotypowym zachowaniem. Nieznajomy mężczyzna śledził i podglądał młodą, atrakcyjną kobietę. Na szczęście nic jej się nie stało.

Guste Janesauskaite (@gustejanus) jest amerykańską modelką pochodzącą z Litwy. Na jej instagram jest mnóstwo zdjęć prezentujących wdzięki dziewczyny – m.in. w strojach kąpielowych. Jest młoda, szczupła i atrakcyjna, co niefortunnie mogło odbić się na jej życiowej sytuacji.

gustejanus

Dziewczyna udostępniła nagranie z monitoringu domowego, na którym widać, jak obcy mężczyzna idzie za nią, a później obserwuje ją przez okno. Zupełnie jak na filmach. O sytuacji modelkę poinformowała jej mama, która zobaczyła nagranie. Obie panie zdecydowały się na zmianę ukierunkowania kamery tak, by było lepiej widać, co się dzieje. Sytuacja się powtórzyła, o czym poinformowano policję. Funkcjonariusze jednak nic nie mogli zrobić, bo prawnie nie doszło do wyrządzenia żadnej krzywdy. Jedyne co, to poradzili modelce zasłonić okna i żaluzje.

Zajście było niekomfortowe dla młodej dziewczyny. Zaczęła się bać. Od czasu, gdy dowiedziała się o podglądaczu, zaczęła nosić przy sobie gaz pieprzowy oraz mały składany nóż z nadzieją, że nie będzie musiała ich wykorzystywać. Nigdy nie wiadomo, kim jest osoba idąca z tyłu.

Guste postanowiła dowiedzieć się więcej o stalkerze. Wraz z matką przepytały sąsiadów, pokazując nagrania. Niestety nikt nie rozpoznał mężczyzny z filmików. Po jakimś czasie, udało się ustalić, że inna dziewczyna, która mieszkała w okolicy, miała podobną sytuację kilka lat wcześniej i nawet wynajęła prywatnego detektywa. Tożsamość mężczyzny nie została określona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)