Niezwykła przyjaźń wilka i niedźwiedzia. Trudno oderwać od nich wzrok

Niezwykła przyjaźń wilka i niedźwiedzia. Trudno oderwać od nich wzrok
Źródło zdjęć: © fot. Lassi Rautiainen
Klaudia Stawska-Magdziak

14.11.2021 10:28, aktual.: 26.07.2022 14:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fiński fotograf Lassi Rautiainen uwiecznił na zdjęciach nietypowych przyjaciół. Samica wilka szarego i samiec niedźwiedzia utworzyli więź, jakiej trudno szukać wśród tak odmiennych gatunków. Zwierzęta nawet dzieliły się ze sobą jedzeniem.

  • To bardzo niezwykłe - przyznał 56-letni fiński fotograf Lassi Rautiainen, który wykonał niezwykłą fotografię. - Ciężko wyjaśnić, dlaczego przedstawiciele tak różnych gatunków się ze sobą zaprzyjaźnili - dodał w wywiadzie dla Daily Mail kilka lat temu. - Myślę, że to dlatego, że oba osobniki są bardzo młode i wzajemnie mogą uczyć się, jak przetrwać w "dorosłym życiu".

Rautiainen wykonał wiele podobnych fotografii, jak ta, którą możecie zobaczyć powyżej. Można na nich zaobserwować, jak zwierzęta się razem bawią, dzielą się jedzeniem, a nawet okazują sobie pewne przejawy czułości. Trzeba przyznać, że ciężko oderwać od nich wzrok. Więcej fotografii artysty znajdziecie na jego stronie internetowej.

Warto również zajrzeć na Instagrama, gdzie Rautiainen dzieli się swoimi pozostałymi pracami. Artysta skupia się na fotografowaniu dzikiej przyrody, by "zademonstrować jej piękno i zapewnić ludziom, że w dziczy są bezpieczni".

W ciągu wielu lat swojej pracy bronił fińskich wilków, niedźwiedzi i rosomaków, edukując opinię publiczną za pomocą swoich zdjęć, artykułów, czy książek. Starał się w ten sposób wykorzenić wypaczone mity i podkreślić piękno wielkich drapieżników z Finlandii.

Praca Rautiainena przyczyniła się m.in. do zmniejszenia kłusownictwa w Finlandii i rozwoju turystyki skupionej wokół dzikiej, fińskiej przyrody. Poniżej możecie zobaczyć jeszcze kilka jego prac, których bohaterami są słynny niedźwiedź i wilk:

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (32)