Niezwykle estetyczne zdjęcia przepisów IKEI według Carla Kleinera

Niezwykle estetyczne zdjęcia przepisów IKEI według Carla Kleinera

fot. Carl Kleiner
fot. Carl Kleiner
Karolina Adamus
28.09.2010 09:30, aktualizacja: 01.08.2022 15:06

IKEA jest firmą znaną z niezwykłej dbałości o estetykę nie tylko swoich produktów, ale i kompozycji w swoich salonach oraz katalogów. W sklepach szwedzkiej firmy meblowej można znaleźć nową książkę "Hembakat är Bäst", do której zdjęcia wykonał sam Carl Kleiner. Fotografie zostały wykonane ze smakiem, zresztą sami je oceńcie.

Szwedzcy klienci IKEI (książka na razie nie jest dostępna w innych krajach) od jakiegoś czasu mają możliwość zakupu książki kucharskiej poświęconej, jak sama nazwa wskazuje, domowym przepisom. Pozycja zwraca uwagę nie tylko ciekawymi potrawami, ale przede wszystkim zdjęciami, które je ilustrują.

We współpracy z Eveliną Bratell, która już nie raz zajmowała się stworzeniem dla fotografa odpowiednich kompozycji, Carl Kleiner wykonał serię zdjęć przedstawiających składniki zawartych w dostępnych w książce potrawach. Patrząc na fotografie, aż ma się ochotę sięgnąć po nóż i miskę.

Zobaczcie kilka przykładów zdjęć z książki "Hembakat är Bäst" (tłum. Domowe jest najlepsze):

Obraz
Obraz
Obraz

Pod tym adresem możecie zobaczyć inne fotografie Carla Kleinera. Niektóre z nich wykonane również we współpracy z Eveliną Bratell.

Źródło: PetaPixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)