Niezwykłe zjawisko na zdjęciu. Nad Szwecją pojawiło się "kilka Słońc"

Niezwykłe zjawisko na zdjęciu. Nad Szwecją pojawiło się "kilka Słońc"

Niezwykłe zjawisko na zdjęciu. Nad Szwecją pojawiło się "kilka Słońc"
Źródło zdjęć: © ©: magnusedback / [Instagram](https://www.instagram.com/p/BrXh0rVFMuX/)
Kasia Piotrowska
21.12.2018 08:34, aktualizacja: 26.07.2022 16:01

Rzadkie zjawisko mogli zaobserwować mieszkańcy szwedzkiego miasta Borlänge. Tuż przed zachodem słońca na niebie pojawiło się kilka jasnych plam i okręgów. W internecie zawrzało.

Borlänge leży w środkowej Szwecji. Mieszkańców tego miasta zaskoczył niecodzienny widok na niebie. Wielu z nich przecierało oczy ze zdumienia i zastanawiało się skąd na niebie wzięło się kilka słońc. Te "słońca" to jasne punkty powstałe w wyniku zjawiska optycznego zwanego parhelionem, lub inaczej słońcem pobocznym.

Powstaje ono w wyniku załamania się promieni słońca na kryształkach lodu, które mają formę sześciokątnych płytek. Zawieszone są one w powietrzu i opadają powoli w pozycji poziomej. Odbite od nich światło tworzy jasne plamy podobne do słońca, które nazywa się słońcami pobocznymi. Zjawisko jest najbardziej widoczne tuż przed zachodem i można je zobaczyć w każdym miejscu na świecie.

Mieszkańcy Borlänge udostępnili w mediach społecznościowych liczne zdjęcia tego wyjątkowego zjawiska.

[h4][url=https://slack-redir.net/link?url=https%3A%2F%2Fwww.research.net%2Fr%2FKT98DX9] Interesujesz się technologiami? Opowiedz nam o tym?[/url][/h4]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)