Niezwykły film makro udowadnia, że pleśń też może być piękna

Niezwykły film makro udowadnia, że pleśń też może być piękna
Marcin Watemborski

07.09.2020 09:22, aktual.: 07.09.2020 11:22

Jeśli kiedyś zdarzyło wam się zapomnieć o jedzeniu, mogliście zostać niemile zaskoczeni przez narastającą pleśń. O ile w tym przypadku to delikatnie mówiąc niepożądane, to są artyści, którzy nie mogą przestać zachwycać się tym tworem. Rzućcie okiem na ten film, a zrozumiecie, o co chodzi.

Pleśń nikomu nie kojarzy się dobrze, chociaż jest zupełnie naturalna. Na psującej się żywności często powstają grzyby, które bardzo szybko się rozwijają i… przybierają przeróżne kształty oraz kolory. W zależności od typu pleśni, który się wytworzył, może być to bardzo fascynujące.

Na kanale Beauty of Science na YouTube pojawił się filmik ”The Rise of Molds” (ang. ”Wzrost pleśni”). Nagranie jest zrealizowane w bardzo dużym makro i przyspieszone, by móc zauważyć, w jaki sposób narastają grzyby. Niektóre z nich są po prostu fascynujące, co widać w poniższej produkcji.

The Rise of Molds

Oprócz warstwy estetycznej, to wideo jest bardzo naukowe. Przy każdym z rodzajów pleśni pojawiają się ich łacińskie nazwy, dzięki czemu bez problemu można zrozumieć, co pojawiło się na naszej żywności. Jednocześnie trzeba zwrócić uwagę, że grzyby nie rozwijają się na bardzo przetworzonym jedzeniu, więc jeśli na waszych zapomnianych kanapkach pojawiła się pleść, to przynajmniej wiecie, że były one dobrej jakości.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)