Niezwykły świat mięsożernych roślin i owadów. Ten film zapiera dech w piersi

Niezwykły świat mięsożernych roślin i owadów. Ten film zapiera dech w piersi
Źródło zdjęć: © © Thomas Blanchard / Vimeo
Marcin Watemborski

08.11.2021 09:40, aktual.: 08.11.2021 10:40

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Fotografia makro jest niesamowita sama w sobie, a jeśli do malutkich obiektów dodamy interesującą formę, sukces jest gwarantowany. Thomas Blanchard wykazał się kreatywnością oraz doskonałym warsztatem, realizując ten film, będący połączeniem filmów poklatkowych oraz krótkich nagrań. Świat owadów i roślin w jego obiektywie wygląda zachwycająco.

Fotografia makro koncentruje się wokół małych obiektów, które jesteśmy w stanie zobaczyć gołym okiem, ale bez szczegółów. Dzięki tej dziedzinie sztuki obrazowania świata, możemy dostrzec wspomniane detale na zamrożonym obrazie. Tak powstają doskonałe zdjęcia owadów czy powiększenia roślin.

Makrofotografia wymaga od twórcy nie tylko doskonałego warsztatu czy wysokiej jakości sprzętu jak specjalne obiektywy makro czy pierścienie pośrednie, ale też kreatywności i cierpliwości. Świetnym przykładem zbiory wspomnianych cech są prace autorstwa Thomasa Blancharda.

Najnowsze dzieło miłośnika malutkich światów to nagranie składające się z time lapse'ów oraz ciągłych ujęć. Fotograf skoncentrował swoją uwagę wokół tematu mięsożernych roślin oraz owadów, w tym wielu drapieżnych jak na przykład modliszki. Do realizacji materiału, Blanchard wykorzystał kamerę RED Helium 8K oraz lustrzankę cyfrową Canon EOS 5Ds R.

Cały film jest po prostu niesamowity. Ujęcia doskonale pokazują malutkich bohaterów, a muzyka nadaje wszystkiemu dramatyzmu. Widać, że Blanchard nie lubi iść na łatwiznę. Makrofotografia to zdecydowanie jego konik. Jego twórczość zdecydowanie zasługuje na uwagę. Koniecznie sprawdźcie inne nagrania na stronie internetowej Thomasa oraz na Vimeo.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)