Zdjęcia Armstronga z lądowania na Księżycu, którego nie znasz

Zdjęcia Armstronga z lądowania na Księżycu, którego nie znasz

Fot. Andrew Chaikin
Fot. Andrew Chaikin
Redakcja Fotoblogia.pl
19.07.2019 12:32, aktualizacja: 26.07.2022 15:43

Fotografia ukazujące Neila Armstronga podczas spaceru na Księżycu. Na zdjęciu widać twarz astronauty. Kadr pochodzi z filmu zarejestrowanego przez kamerę zamontowaną na lądowniku księżycowym. W oryginale trwał on jedynie ułamek sekundy, jednak dzięki pracy specjalistów z USA, zamieniono go w zdjęcie przyzwoitej jakości.

Podczas filmu kadr ten był widoczny przez ułamek sekundy. Kadr przekształcono w fotografię i opublikowano po raz pierwszy w historii w książce ?Voices from the Moon", autorstwa Andrew Chaikina. Za przygotowaniem tej fotografii stoi amerykańska firma Spacecraft Films, specjalizująca się w historycznych fotografiach kosmosu.

  • To zdjęcie zostało pokazane publicznie po raz pierwszy w historii - powiedział Chaikin, wspominając zarazem, że nawet sam Armstrong był pod wrażeniem, kiedy otrzymał nowy wydruk zdjęcia.

Kadr powstał równo 40 lat temu, 20 lipca 1969 roku. Armstrong zbierał wtedy próbki skał. Jego spacer po powierzchni Srebrnego Globu trwał 2,5 godziny.

Fot. NASA
Fot. NASA
Fot. NASA
Fot. NASA

Jak podaje portal Daily Mail, Chaikin natrafił na ten kadr już w 1986 roku, podczas oglądania materiału filmowego w Centrum Kosmicznym Johnsona w NASA w Houston, USA. Twórca zapisał sobie w notatniku, że widział ciekawy kadr w filmie i powrócił do niego po latach.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)