Katalog aparatów fotograficznychNikon Coolpix 900
Nikon Coolpix 900
Nikon Coolpix 900
  • Rodzaj: Aparat kompaktowy
  • Nośniki zapisu: Compact Flash
  • Maksymalny rozmiar zdjęcia: 1280 x 960 px
  • Rozdzielczość matrycy: 1 Mpix
  • Rozmiar matrycy: 5.312 x 3.984 mm
Ocena użytkowników
4.620 ocen
Twoja ocena

Nikon Coolpix 900 to aparat kompaktowy z licznej i mocno rozgałęzionej rodziny Coolpix. Wyróżnia go oryginalny design, a także świetne parametry, które w końcówce XX wieku, na którą przypadła premiera kompaktu, stanowiły ogromny jego atut.

Nikon Coolpix 900 – parametry

Aparat kompaktowy Nikon Coolpix 900 funkcjonuje w oparciu o matrycę CCD 1 Mpx. Obiektyw został wyposażony w 3-krotny zoom optyczny, a także pojedynczy autofokus z detekcją obrazu. Jednym z atutów Nikona Coolpix 900 jest świetnie działający tryb macro, pozwalający na zarejestrowanie pola obrazu 4,0 × 5,3 cm.

Nikon Coolpix 900 to jeden z pierwszych modeli aparatów kompaktowych, które oferowały użytkownikowi podgląd zarówno za pomocą wizjera optycznego, jak i ekranu LCD umieszczonego z tyłu bryły urządzenia.

Użytkownik Nikona Coolpix 900 może korzystać z pewnych funkcji, które pozwalają między innymi na manualne ustawienie oświetlenia czy nasycenie barw.

Nikon Coolpix 900 – design

Jednym z najciekawszych aspektów Nikona Coolpix 900 jest jego bryła. Podzielona została ona na dwie części, które można przekręcić i ustawić względem siebie prostopadle. To pozwala na wygodne i precyzyjne wykonywanie zdjęć. Na ścianie jednej z nich znajduje się 2-calowy ekran LCD, na drugiej zaś wizjer optyczny, a także wbudowana lampa błyskowa i obiektyw.

Urządzenie Nikon Coolpix 900 jest bardzo poręczne, dzięki zrównoważeniu ciężkości urządzenia. W części z obiektywem największą wagę stanowi podzespół optyki, z kolei w części z ekranem równowagą jest kieszeń i włożone w nią baterie typu AA.

Dane techniczne
ProducentNikon
RodzajAparat kompaktowy
Bagnet
Nośniki zapisuCompact Flash
Data premiery1998
Cena w dniu premiery
Nikon Coolpix 900 - opinie (0)
Aparaty fotograficzne podobne do Nikon Coolpix 900
Artykuły o Nikon Coolpix 900