Nikon Coolpix A100 i A10 - proste kompakty dla każdego

Nikon Coolpix A100
Nikon Coolpix A100
Marcin Falana

14.01.2016 12:38, aktual.: 26.07.2022 19:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon zaprezentwał dwa kieszonkowe kompakty z rodziny Coolpix. Tymi prostymi aparatami nawet dziecko powinno zrobić udane zdjęcie.

Nikon Coolpix A100 oferuje 20,1-megapikselową martycę i obiektyw z 5-krotnym zoomem, ekwiwalent 26-130 mm dla małego obrazka. Aparat ma niecałe 20 mm grubości i waży 119 g z baterią i kartą pamięci.

Nikon Coolpix A100
Nikon Coolpix A100

Automatyczny wybór programu po identyfikacji fotografowanego przedmiotu i panujących warunków automatycznie dobiera najbardziej odpowiedni tryb tematyczny. Aby rozpocząć nagrywanie filmów HD, wystarczy nacisnąć jeden przycisk.

Nikon Coolpix A10
Nikon Coolpix A10

Coolpix A10 został wyposażony w 16,1-megapikselową matrycę i obiektyw z 5-krotnym zoomem zaczynającym się także od 26 mm. Aparat jest zasilany bateriami AA więc nie potrzebuje ładowarki i dedykowanego akumulatorka. Na tylnej ściance znajduje się 2,7-calowy ekran LCD. Aparat oferuje różnego rodzaju efekty i filtry, które możemy zastosować w czasie robienia zdjęcia lub po jego wykonaniu. Oferuje także tryb wyzwalania migawki uśmiechem, aparat automatycznie rozpoznaje, kiedy fotografowana osoba uśmiecha się i wykonuje zdjęcie, a funkcja wykrywania mrugnięcia alarmuje, gdy ktoś ma zamknięte oczy.

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/4]

Proste kompakty tego typu trochę tracą na znaczeniu przez dobre aparaty jakie oferują smartfony. Jednak jeżeli jakimś cudem przespaliśmy erę inteligentnych urządzeń mobilnych wyposażonych w przyzwoite aparaty, albo potrzebujemy aparatu dla dziecka, osoby starszej czy takiej, która ma problemy z obsługiwaniem np. ekranu dotykowego to propozycja która może nas zainteresować.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także