Nikon Coolpix P300 - kieszonkowy kompakt z zabójczym obiektywem

Nikon Coolpix P300 - kieszonkowy kompakt z zabójczym obiektywem

Nikon COOLPIX P300 - super zoom, super jasny
Nikon COOLPIX P300 - super zoom, super jasny
Krzysztof Basel
09.02.2011 15:04, aktualizacja: 01.08.2022 14:48

Na taki kompakt czekało wielu miłośników marki Nikon. Nowy Coolpix P300 otrzymał bardzo jasny (f/1.8) i szerokokątny obiektyw ze sprawdzoną matrycą CMOS BSI oraz opcją nagrywania filmów w Full HD. Całość zamknięto w prostej, czarnej, świetnie zaprojektowanej obudowie.

Obraz

Aparat wyposażono w matrycę BSI CMOS o rozdzielczości 12,2 mln pikseli, prawdopodobnie tą samą, którą znajdziemy w modelu Coolpix S9100 czy P500. Kompakt pracuje z czułością ISO w zakresie 160-3200. Mocnym punktem Coolpixa P300 jest specjalnie zaprojektowany obiektyw NIKKOR z 4,2-krotnym zoomem optycznym, oferujący przysłonę f/1,8 do f/4.9 - zaczynając od szerokiego kąta 24 mm.

Obraz

Obiektyw składa się z 7 soczewek w 6 grupach, w tym z soczewki HRI (High Refractive lndex). Producent nie wyjaśnia tej nazwy, pojawi się tylko lakoniczny opis: "pozwalają uzyskać wyraźne obrazy o wysokim kontraście". Z tyłu Coolpixa P300 ulokowano 3-calowy ekran LCD o rozdzielczości 921 tys. punktów. Projektanci zadbali o prosty, nieco kanciasty styl Coolpixa.

Obraz

P300 daje możliwość kręcenia filmów w Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo. W czasie nagrywania dostępny jest zoom optyczny i autofokus, można też zrobić zdjęcie. W jakości VGA aparat może filmować z prędkością do 120 kl./s.

Obraz

Nikon Coolpix P300 to zaawansowany kompakt, w którym nie mogło zabraknąć manualnych trybów ekspozycji: automatyka programowa (P), automatyka z preselekcją czasu (S), automatyka z preselekcją przysłony (A) oraz tryb manualny (M). Aparat ma też funkcję zdjęć seryjnych z szybkością 8 kl./s. (do 7 zdjęć). To niemal identyczna szybkość jak w przypadku większego i droższego brata - Nikona Coolpix P500.

Model COOLPIX P300 będzie dostępny w kolorze czarnym. Cena aparatu w cenniku Nikona wyniesie 1309 zł.

Informacja prasowa

Nowy Nikon COOLPIX P300 to uniwersalny aparat kompaktowy z superjasnym, szerokokątnym obiektywem, który gwarantuje udane zdjęcia, szczególnie w przypadku fotografowania nocą czy w trudnych warunkach oświetleniowych. Aparat wyposażono w matrycę CMOS o rozdzielczości 12,2 mln pikseli oraz funkcję nagrywania filmów w rozdzielczości Full HD z dźwiękiem stereo.

W modelu P300 specjalnie zaprojektowany obiektyw NIKKOR oferuje przysłonę f/1,8, począwszy od ultraszerokiego kąta 24 mm i posiada 4,2-krotny zoom optyczny. Wyposażony został w soczewki HRI (High Refractive lndex) firmy Nikon, które pozwalają uzyskać wyraźne obrazy o wysokim kontraście. COOLPIX P300 posiada czułą matrycę CMOS w technologii BSI o rozdzielczości 12,2 mln pikseli, dzięki czemu z łatwością robi zdjęcie nawet w słabym czy też wyjątkowo mocnym oświetleniu.

COOLPIX P300 oferuje cztery manualne tryby ekspozycji: automatyka programowa (P), automatyka z preselekcją czasu (S), automatyka z preselekcją przysłony (A) oraz tryb manualny (M). W zrobieniu zdjęcia pomaga również funkcja wykonywania zdjęć seryjnych z dużą szybkością - do 7 zdjęć z szybkością ośmiu klatek na sekundę. To idealne rozwiązanie w przypadku fotografowania poruszających się obiektów lub przy tworzeniu montażu.

Aparat nagrywa filmy w rozdzielczości Full HD (1080p) z dźwiękiem stereo. Podczas nagrywania filmów dostępny jest zoom optyczny i autofokus, dodatkowo można też zrobić zdjęcie. Model P300 zapewnia opcję filmowania w zwolnieniu lub w przyspieszeniu, z wykorzystaniem szybkości nagrywania do 120 kl./s (VGA). Zdjęcia i filmy można przeglądać na dużym ekranie LCD o przekątnej 7,5 cm (3 cale) i dużej rozdzielczości 921 tys. punktów, który zapewnia wyraźne kolory i wysoki kontrast. Technologia wyświetlania w wyrazistych kolorach (Clear Color Display) pozwala zmniejszyć zużycie energii i zminimalizować odblaski, nawet przy jasnym świetle słonecznym.

Źródło: Nikon

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)