Najnowsze pogłoski na temat Nikonów D4 i D800

Najnowsze pogłoski na temat Nikonów D4 i D800

Amatorska wizualizacja Nikona D4 (źródło: PetaPixel)
Amatorska wizualizacja Nikona D4 (źródło: PetaPixel)
Piotr Dopart
20.12.2011 16:54, aktualizacja: 20.12.2011 17:54

Zapewne nie tylko zapaleni użytkownicy Nikona śledzą z wypiekami na twarzy kolejne mniej lub bardziej wiarygodne nieoficjalne informacje na temat nadchodzących modeli tej marki. Dziś prezentujemy kolejną ich porcję.

Nikon Rumors zasypało w ciągu ostatnich dni pogłoskami, z których najważniejsza to spodziewana data premiery modelu Nikon D4. Admin strony podaje prawdopodobny termin 6 stycznia 2012 roku (4 dni przed targami PMA) i dodaje, że tego samego dnia japoński producent zaprezentuje nowe szkło. Obiektywem tym ma być portretówka AF-S 85 mm f/1,8 G.

Nikon D4 ma wprowadzać niewiele zmian w wyglądzie w stosunku do poprzednika, zaś obsługiwany przez niego zakres czułości ISO obejmować ma wartości od 100 do 12 800 (rozszerzalne do 50-204 800). Sam korpus ma błyskawicznie trafić do sprzedaży - pierwsze dostawy rozpoczną się, zdaniem NR, pod koniec stycznia, czyli ok. 3 tygodnie od premiery.

Nie obyło się bez nowinek na temat aparatu Nikon D800, a konkretnie na Nikon Rumors wylądowały 100% cropy próbek przy wysokim ISO - minigalerię znajdziecie pod tym linkiem.

Ostatnia ciekawostka dotyczy wywiadu, który przeprowadził z przedstawicielami Nikona japoński Digital Camera Magazine. Przetłumaczone i przesłane do NR fragmenty dotyczą m.in. ostatnich problemów producenta wywołanych zalaniem fabryk w Tajlandii czy różnic pomiędzy D3 i D700 a ich następcami:

[O D3 i D700] dwa modele produkowane od kilku lat doczekają się kontynuatorów linii na początku przyszłego roku. Data premiery dostosowana jest do targów CP Plus. Ze względu na trend zwiększania rozdzielczości matryc nowości oferować będą więcej niż obecne 12 Mpix.

(...)

2011 był ciężkim rokiem dla firmy Nikon. Sendai Nikon w Natori (prefektura Miyagi) ledwo się podźwignął, gdy zaczęła się powód w Tajlandii. Główna fabryka została zamknięta. Z tego powodu zapowiedź "czegoś wielkiego", która zaplanowana była na jesień, została zepchnięta do roku 2012. Ze względu na napięty grafik przyszły rok prawdopodobnie obfitował będzie w premiery. Za największe wydarzenie 2011 roku należy uznać system Nikon 1. Dla firmy Nikon to pierwszy system od 50 lat wprowadzający nowy bagnet.

Jeśli czytacie po japońsku, to resztę możecie przeczytać tutaj, na siódmej stronie.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)