Nikon D5 - aktualizacja oprogramowania, czyli dłuższe filmy, redukcja migotania i drobne poprawki AF

Nikon D5 - aktualizacja oprogramowania, czyli dłuższe filmy, redukcja migotania i drobne poprawki AF
Źródło zdjęć: © © JK
Marcin Falana

23.06.2016 12:03, aktual.: 26.07.2022 18:59

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon udostępnił aktualizajcę oprogramowania swojej flagowej lustrzanki D5. Wprowadza ona kilka poprawek i udogodnień, między innymi wydłużenie filmowania, w tym w 4K, redukcję migotania przy fotografowaniu i nową funkcjonalność systemu AF.

Lustrzanki Nikona nigdy nie były synonimem kamery i pod względem filmowania fotografowie oraz fiilmowcy raczej wybierali produkty innego japońskiego giganta. Jednak widać, że Nikon chce przypodobać się klientom i poszerza możliwości filmowe swojej flagowej lustrzanki.

Użyteczność rejestrowania wideo za pomocą Nikona D5 została zwiększona przez wydłużenie czasu pojedynczego ujęcia do 29 minut i 59 sekund, bez względu na wielkość kadru, klatkaż czy jakość filmowania, która obejmuje 4K UHD (3840 × 2160). Do tej pory przy tej samej jakości możliwe było nagrywanie ujęć o maksymalnej długości 3 minut. Wideo jest rejestrowane w maksymalnie 8 plikach, po 4GB każdy.

Poza tym najnowsze oprogramowanie pozwala na redukcję migotania przy fotografowaniu. Po uruchomieniu tej funkcji aparat wykrywa maksymalny poziom jasności i automatycznie minimalnie zmienia moment wyzwolenia migawki, aby uzyskać stabilną ekspozycję i właściwą reprodukcję kolorów.

Kolejnym udogodnieniem jest funkcja Dynamic-area AF, która pozwala uzyskać ostrość na obiekcie nawet wtedy, gdy na moment znajdzie się on poza wybranym polem ostrości, dzięki użyciu informacji z otaczających pól ostrości. W uzupełnieniu do istniejących opcji wyboru pól AF w liczbie 25, 72 oraz 153, Nikon D5 oferuje teraz także wybór 9 pól do dynamicznego wyboru pola AF, idealnego do śledzenia małych lub poruszających się obiektów.

Nowa aktualizacja oprogramowania wewnętrznego jest dostępna od 23 czerwca 2016. Można ją pobrać bezpłatnie ze strony Nikona.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)