Nikon kończy z międzynarodowym systemem gwarancji na rzecz lokalnych oddziałów

Nikon kończy z międzynarodowym systemem gwarancji na rzecz lokalnych oddziałów

Nikon kończy z międzynarodowym systemem gwarancji na rzecz lokalnych oddziałów
Marcin Watemborski
11.01.2021 09:13, aktualizacja: 11.01.2021 10:37

Firma Nikon poinformowała o zakończeniu międzynarodowego systemu gwarancyjnego na swoje obiektywy i akcesoria. Zostanie to zastąpione gwarancjami lokalnymi. Innymi słowy – na wyjeździe możecie mieć problem z serwisowaniem.

Dotychczas produkty firmy Nikon były objęte międzynarodową gwarancją, która mogła być realizowana niezależnie od miejsca zakupu sprzętu. Obecnie zostało to zmienione w kwestii obiektywów oraz akcesoriów, jak lampy błyskowe. Powodem nowej polityki producenta jest różnorodność prawa na świecie dotycząca obsługi klienta.

Od stycznia 2021 roku Nikon będzie stopniowo przechodził na system gwarancyjny realizowany w poszczególnych regionach lub konkretnych krajach. Nie ma to jednak wpływu na sprzęt kupiony z gwarancją międzynarodową, bez względu na datę zakupu. Krótko mówiąc – jeśli wasz obiektyw czy lampa błyskowa mają w pudełku informację o gwarancji międzynarodowej, nie ma się o co martwić.

Problem pojawia się w przypadku chęci realizacji naprawy gwarancyjnej poza określonym regionem. Jeśli wasz sprzęt zepsuje się podczas pobytu poza miejscem realizowania umowy, będziecie musieli zapłacić za naprawę, nawet jeśli macie gwarancję. Nikon informuje o tym na swojej stronie internetowej.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)