Nikon nadrabia zaległości. Firma przyspieszy rozwój obiektywów Nikon Z

Nikon nadrabia zaległości. Firma przyspieszy rozwój obiektywów Nikon Z25.05.2020 10:36
Nikon nadrabia zaległości. Firma przyspieszy rozwój obiektywów Nikon Z

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 dała całemu rynkowi fotograficznemu nieźle w kość. Nikon musiał przesunąć dostarczenie do sklepów flagowej lustrzanki Nikon D6 i nie tylko. Teraz producent zamierza nadgonić stracony czas i inwestować go w szklarnię do nowych bezlusterkowców Nikon Z.

Na francuskiej stronie traktującej o fotografii – Phototrend - znalazła się rozmowa z firmą Nikon. Dotyczyła ona w dużej mierze planów na nadchodzący okres, wiele z nich dotyczyło rynku lustrzanek. Oryginalnie wspomniany wywiad miał się odbyć na żywo w lutym, ale pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 to uniemożliwiła.

Podczas rozmowy, zwrócona została uwaga na to, że jedną z zalet systemu lustrzankowego i obiektywów z bagnetem Nikon F jest bardzo duża różnorodność oferty, gdzie szkieł do bezlusterkowców z bagnetem Nikon Z jest dość mało. Jeśli obserwujecie rynek fotograficzny, na pewno zauważyliście, że Canon zainwestował w segment pełnoklatkowych bezlusterkowców i w przeciągu ostatnich 2 lat pokazał naprawdę sporo szkieł z mocowaniem Canon RF.

Okazuje się, że Nikon nie zamierza odstawać od konkurencji, ani skazywać miłośników marki na konieczność korzystania z konstrukcji producentów niezależnych. Mimo tego, że wraz z wypuszczeniem Nikona Z6 i Z7 został pokazany adapter FTZ, producent sprzętu będzie rozszerzał swoją gamę obiektywów do pełnoklatkowych bezlusterkowców z bagnetem Nikon Z. Przedstawiciele Nikona zwracają uwagę, że zapotrzebowanie na ”świętą trójcę”, czyli zestaw zoomów reporterskich f/2.8 jest coraz większe. Drugim tematem, któremu warto się przyjrzeć są obiektywy typu ”naleśnik”.

Oczywiście dopóki nie pojawią się nowe obiektywy z mocowaniem Nikon Z, bez problemu użytkownicy mogą korzystać z obiektywów z mocowaniem Nikon F, korzystając z ponad 50-letniego spadku optycznego tej firmy. Wciąż wiele szkieł z tego systemu jest po prostu niezastąpionych.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Phototrend.

Interesujesz się grami wideo? Wypełnij naszą ankietę. Dzięki za pomoc!
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)