Nikon otworzył sklep z częściami do aparatów i obiektywów

Nikon otworzył sklep z częściami do aparatów i obiektywów
Olga Drenda

15.01.2013 12:53, aktual.: 26.07.2022 20:21

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nikon próbuje ułatwić klientom, przynajmniej na rynku amerykańskim, dostęp do części zamiennych, otwierając sklep internetowy.

Nikon – przynajmniej w USA – wprowadził politykę, zgodnie z którą części do aparatów i obiektywów można dostać wyłącznie w autoryzowanych punktach sprzedaży i naprawy. Serwisy niemające licencji nie mogą obecnie naprawiać sprzętu Nikona z użyciem oryginalnych części zamiennych. Aby ułatwić nieco życie użytkownikom, producent uruchomił sklep internetowy z częściami (działa wyłącznie na terenie USA – nie ma możliwości wysyłki za granicę).

Sklep jest podzielony na kategorie: lustrzanki, kompakty, obiektywy, lampy błyskowe. Wewnątrz kategorii można wybierać części do poszczególnych modeli. Wybór na razie jest skromny: klapki baterii, gumowe nakładki na grip, gumowe pierścienie na obiektyw. Ponieważ sklep jest nowy, zapewne możemy spodziewać się poszerzenia oferty. Trudno ocenić, w jakim zakresie.

Zaawansowane części zamienne, wymagające precyzyjnych operacji na wnętrzu aparatu, raczej nigdy nie pojawią się w internetowym sklepie Nikona, jeśli producent stawia wyłącznie na autoryzowane serwisy. Amerykanie mają jednak powody do radości - dotychczas uszkodzenie nawet klapki baterii wymagało odsyłania aparatu do oficjalnego serwisu i długotrwałego czekania. Teraz użytkownik przynajmniej drobne naprawy może załatwić sam.

[solr id="fotoblogia-pl-63602" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1869,zobacz-jak-steve-mccurry-wykorzystal-ostatnie-w-historii-36-klatek-filmu-kodachrome-wideo" _mphoto="zrzut-ekranu-2013-01-15--079805d.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]2557[/block]

W Europie podobny sklep internetowy (z obszerniejszą ofertą) działa w Holandii. Strona nie zawiera niestety informacji dotyczących międzynarodowych zamówień, więc pozostaje kontakt indywidualny. W Polsce oficjalny serwis Nikona udostępnia za zamówieniem drobne części zamienne do napraw niewymagających demontażu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)