Nikon pokazał bardzo szybką kartę CFexpress. Za jej cenę możesz kupić niezły obiektyw

Nikon pokazał bardzo szybką kartę CFexpress. Za jej cenę możesz kupić niezły obiektyw
Marcin Watemborski

21.04.2022 08:21, aktual.: 26.07.2022 13:41

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Nikon zaprezentowała właśnie swoją najnowszą kartę CFexpress typu B, która ma poradzić sobie z możliwości najnowszych bezlusterkowców. Jest nie tylko szybka, ale i piekielnie droga. Jej cena jeży włos na karku.

Niedawno informowaliśmy o aktualizacji oprogramowania do bezlusterkowców Nikon Z6 II, Nikon Z7 II oraz Nikon Z9. W przypadku tego ostatniego, nowy firmware dodaje mnóstwo ważnych funkcji – głównie dla filmowców. W związku z tym, producent zapowiedział ówcześnie prace nad kartą pamięci, która podoła możliwościom aparatów.

Upłynęło zaledwie kilka dni, a nowa karta została oficjalnie przedstawiona. Nikon MC-CF660G to karta pamięci w standardzie CFexpress typu B o pojemności 660 GB. Nie tylko ma sporą pojemność, ale i prędkość. Odczyt został określony na 1700 MB/s, zaś zapis na 1500 MB/s. Jak nietrudno się domyślić, idzie za tym cena.

Obraz

Na stronie internetowej amerykańskiego sklepu Nikona rzeczona karta została wyceniona na 729,95 dolara, czyli ok. 3120 złotych. Jest ona dostępna póki co w przedsprzedaży, lecz trzeba przyznać, że ta kwota zwala z nóg. Jeśli weźmiemy pod uwagę obiektywy do systemu bezlusterkowego Nikon Z, to do tej kwoty można kupić całkiem sporo szkieł – nawet pełnoklatkowych:

To dobrze, że Nikon chce spełnić wymagania filmowców, aczkolwiek jeśli ktoś nie potrzebuje bardzo szybkiej karty pamięci do nagrywania wideo w formacie RAW, śmiało może myśleć o tańszym nośniku i do tego wziąć jakiś obiektyw do codziennego fotografowania jak Nikkor Z 40 mm f/2.8.

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)