Nikon pozwał Sigmę

Nikon pozwał Sigmę

nikon vs sigma
nikon vs sigma
Łukasz Łusiak
26.05.2011 13:10, aktualizacja: 01.08.2022 14:39

Nikon Corporation złożył dziś w tokijskim sądzie pozew przeciwko firmie Sigma Corporation. Japoński gigant zarzuca swojemu konkurentowi naruszenie dwóch praw patentowych związanych z systemem stabilizacji optycznej i redukcji drgań, który wykorzystywany jest w obiektywach przeznaczonych do lustrzanek.

Sprawa idzie o niemałe pieniądze. Według agencji Reuters Nikon żąda odszkodowania o bajecznej sumie 12,6 mld jenów (jest to ok. 150 mln dolarów - 440 mln złotych!). Jak twierdzą włodarze Nikona, wynajęci przez nich prawnicy próbowali rozwiązać problem poprzez negocjacje. Te jednak nie przyniosły porozumienia, dlatego zdecydowano się na skierowanie sprawy do sądu. Decyzję uzasadniono w taki sposób:

Nikon zainwestował znaczące środki w badania i rozwój w ciągu wielu lat. Dzięki tym inwestycjom powstała własność intelektualna, która stanowi majątek firmy Nikon i umożliwia jej dostarczanie produktów i usług spełniających wymagania ich klientów.

Jak można przeczytać na japońskiej stronie DCWatch, pozew dotyczy patentów o numerach 3755609 i 3269223, związanych z systemem stabilizacji optycznej i redukcji drgań.

Czyżby Nikon szukał w ten sposób pieniędzy po niekorzystnych dla siebie skutkach trzęsienia ziemi w Japonii?

Źródło: PetaPixel

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)