Nikon Z6 i Z7: Płatne ulepszenie dodaje nagrywanie RAW. Jest wsparcie kart CFexpress

Nikon Z6 i Z7: Płatne ulepszenie dodaje nagrywanie RAW. Jest wsparcie kart CFexpress
Marcin Watemborski

17.12.2019 07:38, aktual.: 26.07.2022 15:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aparaty Nikon Z6 oraz Nikon Z7 znalazły uznanie wśród niektórych filmowców. W związku z tym producent udostępnia płatne ulepszenie, które umożliwi nagrywanie nagrywania RAW. Oprócz tego wyszła bezpłatna aktualizacja oprogramowania, dodająca wsparcie kart pamięci CFexpress.

Płatne ulepszenie Nikona Z6 i Z7 dodaje do korpusów nagrywanie 12-bit 4K lub nagrywanie Full HD ProRes Raw przy zastosowaniu rekordera Atmos Ninja V, które było wcześniej ograniczone do nagrywania z 10-bitowym logiem przez złącze HDMI. Wyjaśnieniem, dlaczego usprawnienie jest płatne może być konflikt między firmami Apple orz RED związany z nagrywaniem RAW.

Ulepszenie jest bezpłatne dla osób, które kupią zestaw filmowy z Nikonem Z6, w skład którego wchodzą: korpus, obiektyw, adapter, dodatkowe akumulatory, gimbal, kable i mikrofon Rode. Inni posiadacze Nikonów Z6 oraz Z7 będą musieli zapłacić 200 dolarów za dodanie kilku funkcji i wysłać w tym celu aparat do serwisu. Póki co więcej informacji znajduje się na stronie Nikon USA, na polskiej jeszcze nie ma żadnych konkretów.

Obraz

Aktualizacja oprogramowania układowego korpusów do wersji 2.20 jest bezpłatna i wprowadza obsługę kart CFexpress. Mają one ten sam fizyczny rozmiar i złącza, co karty XQD. W przyszłości mają wyjść podobne aktualizacje do modeli: Nikon D5, Nikon D850 oraz Nikon D500.

Nikon Z 6: ProRes RAW Video

Oprogramowanie możecie pobrać ze strony producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)