NiSi - filtry do smartfona w stylu systemu Cokin

NiSi - filtry do smartfona w stylu systemu Cokin
Marcin Falana

20.02.2018 14:19, aktual.: 26.07.2022 18:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

NiSi to producent filtrów, który pracuje nad ciekawym rozwiązaniem, dedykowanym do fotografii mobilnej. Chodzi o system filtrów podobny do tych jakie stosują profesjonalni fotografie krajobrazowi.

Fotografia mobilna pojawia się okładkach i w poważnych konkursach fotograficznych. Nie dziwi więc chęć fotografów mobilnych do korzystania z identycznych akcesoriów jak dedykowane do aparatów. Wychodząc na przeciw tym oczekiwaniom NiSi pracuje nad ciekawym systemem filtrów przypominającym rozwiązanie Cokin.

Nisi P1 Mobile Filter - The Real Thing

Prezentuje go w swoim filmiku Youtuber Imran Mirza, który jest także fotografem krajobrazowym. Zauważa on, że filtr NiSi jest wykonany z tego samego szkła, co duże filtry do aparatów. Daje to nadzieję na zbliżoną jakość optyczną. Jak widać na filmiku, na którym dwa razy upada jest też dość odporny. Poza tym system pozwala zastosować więcej niż jeden filtr, co oznacza, że możemy łączyć filtr połówkowy razem z polaryzacyjnym.

Obraz
Obraz;

Warto także zastosować jakąś bardziej manualną aplikację do fotografowania, ponieważ standardowa ma tendencję do kompensowania efektów jakie dają filtry. Po pierwszych zdjęciach jakie wykonał Imran widać, że filtry robią to, co do nich należy. Trzeba przyznać, że może to być bardzo ciekawe rozwiązanie, które pozwoli bardziej kreatywnie podejść do fotografii krajobrazowej smartfonem. Czekamy na finalny produkt.

Obraz
Obraz;
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)