Nocne sekrety Morza Śródziemnego. Nie wyobrażasz sobie, co kryje się w głębi

Nocne sekrety Morza Śródziemnego. Nie wyobrażasz sobie, co kryje się w głębi
Marcin Watemborski

20.09.2021 10:45, aktual.: 20.09.2021 12:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twórczość Aleksandra Semenowa nie jest nam obca. Pisaliśmy kiedyś o jego zjawiskowych zdjęciach morskich zwierząt, lecz teraz przyszedł czas na nagrania. Dzięki nim można lepiej zrozumieć, jakie tajemnice skrywają głębiny ciepłych wód.

Aleksander Semenow jest nurkiem, a jego specjalnością są zdjęcia podwodne zwierząt, kryjących się w morskich toniach. Materiały, które opublikował pochodzą z okolic włoskiej wyspy Poza leżącej na Morzu Śródziemnym. Zobaczymy tu niesamowitą złożoność morskiej fauny.

Do nagrania zwierząt, Semenow wykorzystał aparat z matrycą Mikro Cztery Trzecie, Panasonic Lumix GH5 w specjalnej obudowie podwodnej oraz lampami oświetlającymi najbliższy kadr. Zgromadzeniu niesamowitych filmów sprzyjała pandemia koronawirusa SARS-CoV-2, przez którą w okolicach wyspy nie było turystów.

Night life in the Mediterranean sea

Dzięki sprzyjającym warunkom, nurek postanowił przedłużyć projekt, który z założenia miał trwać tylko 3 tygodnie. Koniec końców, trwał aż trzy miesiące, co pozwoliło Semenowowi na dokładne zbadanie i sfotografowanie przepięknych morskich stworzeń. Wiele z nich wygląda jak przybysze z kosmosu albo dziwne duchy z filmów fantastycznych – są często przezroczyste, a w środku widać ich organy.

Więcej niesamowitych zdjęć znajdziecie na Instagramie nurka.

Worm Swarm

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)