Noś aparat wygodnie i stylowo, czyli nowe paski i akcesoria od Peak Design

Peak Design
Peak Design
Marcin Falana

15.08.2017 05:36, aktual.: 26.07.2022 18:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Firma Peak Design prezentuje nowe produkty. Są to całkowicie odmienione wersje pasków Leash, pasek zabezpieczający na nadgarstek Cuff oraz poprawiona wersja zaczepów Anchor Links. Nowością jest także płytka Anchor Mounts, dzięki której system szybkiego mocowania będziemy mogli teraz zastosować w mniejszych aparatach.

Paski Leash

Nowe paski Leash dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych Black i Ash, to całkowicie odmieniony produkt, zarówno pod względem funkcjonalnym jak i projektowym. Design pasków na pewno przypadnie do gustu wszystkim fanom marki, ale przyciągnie także nowych użytkowników - pasek po prostu wygląda rewelacyjnie.

Leash
Leash

Jeśli chodzi o funkcjonalność, to w tym temacie także dokonano kilku istotnych zmian. Po pierwsze materiał paska. Poprzednio był to dobrej jakości pasek nylonowy, teraz wykonany jest on z jeszcze gęstszego splotu nylonu, dzięki czemu pasek jest gładki i podczas częstego przesuwania, regulacji, nie pozostawia niepożądanych przetarć na ubraniach.

Leash
Leash

Gęsty splot powoduje także, że pasek jest śliski, po to między innymi, aby wykorzystać kolejną nową funkcję w tym modelu, czyli szybką regulację / zmianę długości paska - funkcja znana z wyższych modeli pasków Peak Design tj. Slide Lite i Slide.

Leash
Leash

W nowym pasku Leash regulację wykonujemy za pomocą szlufki z klamrą aluminiową, a nie samej klamerki jak w wyższych modelach, co jednak nie wpływa na funkcjonalność, a zarazem sprawia, że pasek nadal zachowuje swoją lekkość i delikatność. Wszystkie dodatkowe elementy paska wykonane są z aluminium. Oczywiście w wersji popielatej - Ash znajdują się dodatki skórzane, do czego przyzwyczaiła nas firma we wszystkich swoich produktach pojawiających się w tej kolorystyce.

Leash
Leash

Jedną z ostatnich nowości w pasku Leash jest zastosowanie dodatkowej płytki mocującej Anchor Mount, dostępnej od teraz także jako oddzielny produkt. Dzięki niej przede wszystkim zwiększamy ilość punktów podpięcia paska ze standardowych 2 w urządzeniu do 4, czyli 2 kolejne dostępne na płytce. Taki ruch zapewni nam możliwość podpięcia sprzętu, który nie będzie odstawał od ciała, a przylegał do niego np. podczas chodzenia z podpiętym aparatem z większym obiektywem.

Leash
Leash

Ostatnią z nowości w pasku jest zastosowanie nowej wersji kotwic Anchor Links, które od teraz posiadają o połowę cieńszą linkę kotwicy. Zapewni to możliwość używania sprzętu lub akcesoriów z mocowaniami o bardzo małej średnicy otworów mocujących. Dodatkowo nowa wersja Anchor Link ma wyprofilowaną część mocującą kotwicę do uchwytu Anchor. Dzięki czemu samo mocowanie jest łatwiejsze i z pewnością dokonamy go za pomocą jednej ręki.

Leash
Leash

Paski CUFF

Nowa wersja paska nadgarstkowego Cuff. Podobnie jak Leash dostępna będzie w wersjach Black i Ash. Tutaj także zmieniono sam materiał paska oraz zastosowano aluminiową klamerkę, która posiada nową, oczekiwaną funkcję tj. zaciskanie się paska pod wpływem pociągnięcia nadgarstka.

Paski CUFF
Paski CUFF

Cuff to pasek, który każdy fotograf, zwłaszcza amator, powinien mieć przy sobie. To podstawowe zabezpieczenie aparatu przed rozbiciem, upadkiem po wypadnięciu z ręki. Jeśli robisz zdjęcia lub kręcisz film kamerą sportową w dość nietypowej, niewygodnej sytuacji pamiętaj, aby Cuff był podpięty.

CUFF
CUFF

Dzięki niemu możesz uratować swój sprzęt przed wpadnięciem do wody lub upadkiem z wysokości. Jeśli natomiast na chwilę przerywasz fotografowanie lub filmowanie, Cuff pozwala szybko zamienić się w bransoletkę na rękę, po to, aby nie szukać go w torbie lub kieszeni, kiedy będzie znów potrzebny.

CUFF
CUFF

Nowy Cuff posiada zaktualizowaną, wyprofilowaną i cieńszą wersję Anchor Link. Należy pamiętać, że pomimo zmian konstrukcyjnych zaczepy Anchor Link nadal potrafią utrzymać ciężar 90 kg.

CUFF
CUFF

ANCHOR LINKS / ANCHORS

Z powyższych opisów pasków wywnioskować można najważniejsze nowości funkcjonalne zaczepów / kotwic. Cieńsza linka mocująca, dzięki której zaczepy będzie można stosować w większej ilości sprzętu, zwłaszcza bardziej kompaktowego. Wyprofilowane końcówki kotwic, zapewniające łatwiejsze wpinanie kotwicy w uchwyt, dzięki czemu na pewno poradzimy sobie tym za pomocą jednej ręki. Udźwig Anchor Links, pomimo zmian funkcjonalnych, został zachowany na poziomie 90 kg.

ANCHOR LINKS / ANCHORS
ANCHOR LINKS / ANCHORS

ANCHOR MOUNTS

Płytka montażowa do małych aparatów, urządzeń, w których do tej pory wszelkie dostępne płytki Peak Design tj. micro, standard i pro nie mieściły się lub blokowały dostęp do baterii, ekranu.

ANCHOR MOUNTS
ANCHOR MOUNTS

FIELD POUCH – Ash

Nowa wersja kolorystyczna pokrowca, torebki na drobne akcesoria. Ta sama torebka w nowej wersji kolorystycznej. Teraz fani koloru popielatego otrzymali także tę małą torebkę w swoim ulubionym kolorze.

Obraz

Ceny nowych produktów:

Paski Leash v3 - 159,00 zł

  • [][b]Paski Cuff v3[/b] - 119,00 zł[][b]Anchor Links v3[/b] - 79,00 zł[][b]Anchors v3[/b] - nowa wersja: 39,00 zł[][b]Anchor Mount - nowy produkt[/b] - 39,00 zł [b]Field Pouch Ash - nowa wersja kolorystyczna[/b] - 169,00 zł

Więcej informacji na www.peakdesign.pl.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)