Nostalgia w najlepszym wydaniu. Powstało Tamagotchi z wbudowanym aparatem!

Nostalgia w najlepszym wydaniu. Powstało Tamagotchi z wbudowanym aparatem!

Nostalgia w najlepszym wydaniu. Powstało Tamagotchi z wbudowanym aparatem!
Marcin Watemborski
22.04.2021 16:00, aktualizacja: 26.07.2022 14:29

Pamiętacie cyfrowe stworki, którymi trzeba było się opiekować, które były hitem lat 90.? Każde dziecko chciało mieć oryginalne Tamagotchi, ba – kochali je nawet dorośli. Okazuje się, że firma Bandai nie zapomniała o ukochanej zabawce obecnych 30-latków i pokazało jej nową wersję w wbudowanym aparatem.

Zanim pojawiły się stworki, które można było hodować w pamięci smartfonach, czy Pokemon Go, wśród dzieci lat 90. hitem były konsole Nintendo Game Boy i Tamagotchi stworzone przez firmę Bandai. O to drugie było trudniej, ale na rynku pojawiało si wiele podróbek, m.in. takie z Pokemonami i każdy mógł wychować własnego Pikachu.

Pamięć o Tamagotchi wcale nie zginęła. Nawet po 2010 roku w Polsce wciąż można było kupić oryginalne urządzenia z funkcjami społecznościowymi. Stworki mogły się spotykać w wirtualnym mieście Tama Town po wpisaniu unikatowego kodu na stronie internetowej. Dziś Tamagotchi wraca z kolejną opcją.

Obraz

Tamagotchi Pix powstało 25 lat po premierze oryginalnego urządzenia. Najnowszy model został wyposażony we wbudowaną kamerkę i nowe możliwości. Oczywiście wszystko wciąż opiera się na hodowli cyfrowego pupila. Nowością jest możliwość zrobienia selfie ze swoim zwierzątkiem.

Niestety problem pojawia się w chwili, gdy chcemy podzielić się naszym zdjęciem ze społecznością. Tamagotchi Pix nie ma modułu Wi-Fi. Do udostępniania służy specjalny graficzny kod Tama Code, zbliżony funkcjonalnością do znanych (i powoli zapominanych) kodów QR.

Obraz

Inną nowością w Tamagotchi Pix jest operowanie urządzeniem za pomocą dotyku, a nie fizycznych przycisków, jak też nowe formy samej opieki nad pupile. Od teraz będziemy zajmować się nie tylko zwierzątkiem, ale też otoczeniem, które będzie zmieniało się wraz z jego wiekiem. Po tym, jak stworek dorośnie, gracz będzie mógł zadecydować jakie jajko wyhoduje jako kolejne.

Wśród nowych opcji zabawy i rozrywki pojawiły się m.in.: gotowanie, przygotowanie jedzenia do dostawy czy malowanie. Ta zabawka nie jest tak zaawansowana, jak współczesne gry wideo, ale nie o to w niej chodzi. Dla niektórych jest to nostalgiczne wspomnienie młodości.

Tamagotchi Pix kosztuje 60 dolarów i obecnie jest dostępne w USA, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii. Niestety na ogólnoeuropejskiej stronie Amazonu jeszcze nie można kupić tej kultowej zabawki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)