Nostalgia w najlepszym wydaniu. Powstało Tamagotchi z wbudowanym aparatem!

Nostalgia w najlepszym wydaniu. Powstało Tamagotchi z wbudowanym aparatem!
Marcin Watemborski

22.04.2021 16:00, aktual.: 26.07.2022 14:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pamiętacie cyfrowe stworki, którymi trzeba było się opiekować, które były hitem lat 90.? Każde dziecko chciało mieć oryginalne Tamagotchi, ba – kochali je nawet dorośli. Okazuje się, że firma Bandai nie zapomniała o ukochanej zabawce obecnych 30-latków i pokazało jej nową wersję w wbudowanym aparatem.

Zanim pojawiły się stworki, które można było hodować w pamięci smartfonach, czy Pokemon Go, wśród dzieci lat 90. hitem były konsole Nintendo Game Boy i Tamagotchi stworzone przez firmę Bandai. O to drugie było trudniej, ale na rynku pojawiało si wiele podróbek, m.in. takie z Pokemonami i każdy mógł wychować własnego Pikachu.

Pamięć o Tamagotchi wcale nie zginęła. Nawet po 2010 roku w Polsce wciąż można było kupić oryginalne urządzenia z funkcjami społecznościowymi. Stworki mogły się spotykać w wirtualnym mieście Tama Town po wpisaniu unikatowego kodu na stronie internetowej. Dziś Tamagotchi wraca z kolejną opcją.

Obraz

Tamagotchi Pix powstało 25 lat po premierze oryginalnego urządzenia. Najnowszy model został wyposażony we wbudowaną kamerkę i nowe możliwości. Oczywiście wszystko wciąż opiera się na hodowli cyfrowego pupila. Nowością jest możliwość zrobienia selfie ze swoim zwierzątkiem.

Niestety problem pojawia się w chwili, gdy chcemy podzielić się naszym zdjęciem ze społecznością. Tamagotchi Pix nie ma modułu Wi-Fi. Do udostępniania służy specjalny graficzny kod Tama Code, zbliżony funkcjonalnością do znanych (i powoli zapominanych) kodów QR.

Obraz

Inną nowością w Tamagotchi Pix jest operowanie urządzeniem za pomocą dotyku, a nie fizycznych przycisków, jak też nowe formy samej opieki nad pupile. Od teraz będziemy zajmować się nie tylko zwierzątkiem, ale też otoczeniem, które będzie zmieniało się wraz z jego wiekiem. Po tym, jak stworek dorośnie, gracz będzie mógł zadecydować jakie jajko wyhoduje jako kolejne.

Wśród nowych opcji zabawy i rozrywki pojawiły się m.in.: gotowanie, przygotowanie jedzenia do dostawy czy malowanie. Ta zabawka nie jest tak zaawansowana, jak współczesne gry wideo, ale nie o to w niej chodzi. Dla niektórych jest to nostalgiczne wspomnienie młodości.

Tamagotchi Pix kosztuje 60 dolarów i obecnie jest dostępne w USA, Kanadzie, Australii i Wielkiej Brytanii. Niestety na ogólnoeuropejskiej stronie Amazonu jeszcze nie można kupić tej kultowej zabawki.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)