Novoflex MagicBalance i Ball NQ - dwie pomysłowe głowice statywu

Novoflex MagicBalance i Ball NQ - dwie pomysłowe głowice statywu20.09.2010 09:30
Novoflex MagicBalance i Ball NQ - dwie pomysłowe głowice statywu
Karolina Adamus

W listopadzie tego roku do oferty firmy Novoflex dołączą dwie nowe głowice statywu. MagicBalance będzie głowicą stworzona z myślą o aparatach 3D. Akcesorium będzie również niezwykle pomocne przy wykonywaniu panoram. Novoflex Ball NQ ma być z kolei głowicą kulową z możliwością obrotu dookoła swojej osi.

Novoflex MagicBalance to sprytnie pomyślana głowica, której zasada działania powinna zachwycić każdego miłośnika panoramowania. W przeciwieństwie do standardowych głowic w MagicBalance nie znajdziemy tu żadnych pokręteł. Półkulista budowa głowicy pozwala na jej przesuwanie jedną ręką w obrębie 15 stopni w każdym z dostępnych kierunków. Producent obiecuje przy tym, że mechanizm MagicBalance jest sztywny i wytrzymały, a co za tym idzie - nie przesunie się pod wpływem ciężaru aparatu.

420767927256831816

Novoflex Ball NQ to głowica kulista z możliwością obrotu o 360 stopni. Dzięki specyficznej budowie głowica może zostać unieruchomiona w dowolnym wychyleniu. Wbudowana poziomica dodatkowo pomaga ustalić odpowiednie położenie aparatu. Ball NQ jest w stanie udźwignąć sprzęt ważący nawet 7 kilogramów. Nierdzewne elementy, z których wykonano głowicę, pozwalają na jej użycie nawet podczas niezbyt sprzyjającej pogody.

420767927256962888

Novoflex MagicBalance trafi do sklepów w cenie 149 euro (588 zł). Novoflex Ball NQ ma kosztować nie dużo więcej, bo 189 euro (746 zł). Akcesoria pojawią się na rynku w listopadzie tego roku.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)