Nowa aktualizacja Lightrooma - zarządzanie presetami i lepsza synchronizacja profili

Nowa aktualizacja Lightrooma - zarządzanie presetami i lepsza synchronizacja profili

Nowa aktualizacja Lightrooma - zarządzanie presetami i lepsza synchronizacja profili
Monika Homan
20.06.2018 10:36, aktualizacja: 26.07.2022 17:59

Adobe wprowadziło nową aktualizację do Lightrooma. Główne zmiany dotyczą zarządzania presetami i synchronizacji profili, ale pojawiają się też inne zmiany.

Nawa aktualizacja Lightrooma do wersji 7.4 jest już dostępna, a w niej sporo rozwiązań, które usprawnią wam pracę.

Najważniejszą zmianą, jaką możemy zaobserwować po zainstalowaniu nowej aktualizacji Lightrooma CC, jest możliwość sprawnej synchronizacji presetów oraz profili.

421296035613464392

Na stronie Adobe czytamy: „Po zaimportowaniu ustawień wstępnych i profili oraz ich synchronizacji, wszystkie urządzenia podłączone do tego samego konta (w tym inne komputery stacjonarne, urządzenia iPhone, iPad, Android i ChromeOS), a także konto Lightroom będą miały dostępne te ustawienia i profile.”

Możliwe będzie też tworzenie własnych presetów na urządzeniach mobilnych. Do wersji mobilnej Lightrooma dodano też "healingh brush", znany z desktopowej wersji programu, który pozwoli wam na pozbycie się ze zdjęcia niechcianych elementów. Pojawiła się również możliwość usunięcia aberracji chromatycznej.

421296035613661000

Ciekawostką jest wersja beta trybu symulującego ujęcia wykonane na długim czasie naświetlania. Ma on łączyć kilka zdjęć, tak by wyglądały na jedno, zrobione za pomocą długiej ekspozycji. Ta opcja dostępna jest tylko na iOS.

421296035613792072

Jeśli chodzi o wersję Lightroom Classic CC, to poprawiono synchronizację ustawień dla wielu zdjęć oraz ogólną stabilność programu. Poza tym, Adobe wprowadziło możliwość zarządzania presetami. Możliwe jest również oznaczanie folderów kolorami, co ma usprawnić zarządzanie biblioteką zdjęć. Całość ma pozytywnie wpływać na szybkość pracy.

Aktualizacja jest dostępna do pobrania na stronie producenta lub przez menadżera aplikacji Adobe.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)