Nowa Fotoblogia już jest. Zmieniamy się dla was!

Nowa Fotoblogia to również znacznie ulepszona wersja mobilna.
Nowa Fotoblogia to również znacznie ulepszona wersja mobilna.
Źródło zdjęć: © Fotoblogia
Marcin Watemborski

11.08.2022 08:57, aktual.: 16.08.2022 08:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nasi stali czytelnicy już zauważyli, że wygląd Fotoblogii znacznie się zmienił. To znak czasów – po to, by nasze teksty były bardziej czytelne, a użytkowanie strony na różnych urządzeniach było wygodniejsze, musieliśmy to zrobić. Oto kilka słów na temat tego, co jest inne, by ułatwić wam korzystanie z serwisu.

Nie da się ukryć, że zmiany są znakiem rozwoju. Nasz Zespół IT pracował nad nowym wyglądem Fotoblogii oraz licznymi usprawnieniami kilka dobrych miesięcy. Wszystko to po to, by serwis spełniał współczesne standardy stron internetowych oraz by naszym czytelnikom korzystało się z niego lepiej.

Zmieniamy się dla naszych Czytelników!
Zmieniamy się dla naszych Czytelników!© Fotoblogia

Gdy wejdziecie na stronę główną Fotoblogii, waszym oczom ukaże się kompletnie nowy layout. Na górze znajduje się menu z wyróżnionymi kilkoma kategoriami, a po prawej stronie paska znajdziecie wyszukiwarkę, suwak zmiany koloru tła na ciemne oraz przycisk logowania dla zarejestrowanych w Wirtualnej Polsce użytkowników.

Artykuły stały się bardziej czytelne.
Artykuły stały się bardziej czytelne.© Fotoblogia

Oprócz tego zmienił się znacznie wygląd stron artykułowych – są on od teraz bardziej przejrzyste i dostosowane do użytkownika. Tuż pod treścią artykułu, możecie go ocenić klikając wybraną ilość gwiazdek, zgłosić błąd w artykule oraz dodać komentarz. Do wykonania tych czynności nie jest potrzebne zakładanie konta – można to wykonać anonimowo. W nadchodzącym czasie pojawi się jeszcze jedna funkcjonalność, którą przedstawimy wam, gdy już będzie.

Każdy artykuł możecie oceniać.
Każdy artykuł możecie oceniać.© Fotoblogia

Nowa Fotoblogia, to również nowe widoki mobilne strony. Layout jest w pełni responsywny, dzięki czemu tekst oraz grafiki ułożą się odpowiednio na każdym ekranie urządzenia mobilnego – zarówno smartfona jak i tabletu. Jednym z głównych wyzwań, przed którym stanął nasz Zespół IT, było przygotowanie wszelkiego rodzaju dodatkowych elementów do działania na urządzeniach mobilnych – mowa tu o galeriach ze sliderami czy porównywarkach zdjęć z suwakiem. Od teraz wszystkie działają nawet przy wejściach z "amp-a".

Korzystanie z Fotoblogii na smartfonie jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.
Korzystanie z Fotoblogii na smartfonie jest znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze.© Fotoblogia

Ostatnią z kluczowych zmian jest katalog sprzętu fotograficznego – zarówno obiektywów jak i aparatów. Na głównej stronie katalogu możecie od teraz wyszukiwać, filtrować i sortować sprzęt w różnoraki sposób – bez względu na to, czy interesuje was dany producent, rozmiar matrycy, typ obiektywu czy inne aspekty.

Filtrowanie sprzętu zostało znacznie rozbudowane.
Filtrowanie sprzętu zostało znacznie rozbudowane.© Fotoblogia

Po wejściu na stronę konkretnego aparatu lub obiektywu, możecie dodać o nim opinię. By to zrobić konieczne będzie założenie konta oraz zalogowanie.

Po zalogowaniu, możecie dodawać opinie do każdego sprzętu w katalogu.
Po zalogowaniu, możecie dodawać opinie do każdego sprzętu w katalogu.© Fotoblogia

Dziękujmy, że jesteście z nami. To, co robimy, robimy z myślą o was!

Marcin Watemborski, redaktor prowadzący Fotoblogii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)