Nowa i stara połówka Wielkiego Jabłka na jednym interaktywnym zdjęciu

Nowa i stara połówka Wielkiego Jabłka na jednym interaktywnym zdjęciu23.08.2013 14:00
© NYC Grid
© NYC Grid
Wojciech Gadomski

Ulice ciągle zmieniającej się metropolii zatrzymane w czasie, przeszłość i teraźniejszość na dwóch nakładających się na siebie zdjęciach. Fotograf z Nowego Jorku zaprasza do podróży w czasie.

NYC Grid to jedna z setek stron poświęconych Nowemu Jorkowi. Została założona przez ambitnego dokumentalistę Paula Sahnera, który postanowił sfotografować całe miasto "ulica po ulicy, kawałek po kawałku". Pomysł równie piękny jak nierealny. Poza prostymi dokumentalnymi zdjęciami z NY na stronie można znaleźć fantastyczny w swej prostocie projekt z serii przed i po.

Na jednym obrazku są nałożone (czy zlepione ze sobą) dwa zdjęcia. Jedno z czasów współczesnych, drugie z przeszłości. Oba są zrobione w tym samym miejscu i idealnie dopasowane. Dzięki suwakowi odkrywającemu jedno i zakrywającemu drugie zdjęcie możemy podziwiać centymetr po centymetrze zmiany w krajobrazie, które dokonały się z czasem. Na zdjęciach jest nie tylko architektura, ale też mieszkańcy miasta, samochody i codzienne życie.

Interaktywne zdjęcia możecie oglądać na oficjalnej stronie projektu.

© NYC Grid
© NYC Grid

[solr id="fotoblogia-pl-61664" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://olga.drenda.fotoblogia.pl/1980,dzien-i-noc-na-jednym-zdjeciu" _mphoto="daytonight-1-61664-270x1-197e395.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3080[/block]

© NYC Grid
© NYC Grid
© NYC Grid
© NYC Grid
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)