Nowa kamera sferyczna Ricoh Theta SC2 dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z fotografią sferyczną

Nowa kamera sferyczna Ricoh Theta SC2 dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z fotografią sferyczną

Nowa kamera sferyczna Ricoh Theta SC2 dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z fotografią sferyczną
Źródło zdjęć: © materialy prasowe
INFORMACJE PRASOWE
19.11.2019 09:05, aktualizacja: 26.07.2022 15:31

Nowy model kamery sferycznej Ricoh Theta SC2 to bardzo dobry wybór dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z fotografią sferyczną. Pozwala na robienie zdjęć 360 o jakości 14 MP oraz nagrywanie filmów 4K.

Ricoh Theta SC2 - nowe tryby

Theta SC2 zapewnia dostęp do kilku praktycznych trybów, dzięki którym użytkownik nie musi własnoręcznie wprowadzać zaawansowanych ustawień. Znalazły się wśród nich między innymi: "Tryb twarzy", który rozpoznaje twarz i wygładza niedoskonałości czy "Tryb nocny", który nawet w trudnych warunkach oświetleniowych umożliwia robienie zdjęć i filmów o niskim poziomie szumów. Na niewielkim wyświetlaczu OLED wyświetlane są informacje dotyczące ustawień i poziomu baterii.

Dwa bliźniacze obiektywy o maksymalnym otworze przysłony f/2.0 pozwalają na wykonanie zdjęć o jakość 14 MP. W najnowszym modelu odświeżono algorytmy ekspozycji obrazu oraz balansu bieli. Filmy sferyczne można nagrywać w 4K (3840x1920 pikseli w klatkażu 30 kl./s).

Obraz
© materiały prasowe

Ricoh Theta SC2 - transfer plików i aplikacja mobilna

Kamerę Theta SC2 można połączyć ze smartfonem przez Bluetooth lub WLAN. Korzystając z bezprzewodowego połączenia LAN ustawieniami kamery można w pełni zarządzać z poziomu aplikacji, a na ekranie widoczny jest podgląd na żywo. W tym trybie zdjęcia i filmy można również przesyłać na telefon. W porównaniu do poprzedniego modelu Theta SC transfer plików wideo odbywa się czterokrotnie szybciej.

Ricoh Theta SC2 - aktualizacja zapowiadana na wiosnę

Wiosną 2020 roku zostanie wprowadzona nowa funkcja: animowanego zdjęcia. Pozwoli ona na komponowanie z poziomu aplikacji zdjęć sferycznych z tymi, wykonanymi smartfonem. Tak skomponowane zdjęcia będzie można udostępniać jako Live Photos (iOS) lub wideo (Android).

Nowy model waży jedynie 104 gramy i będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: białej, beżowej, niebieskiej i różowej. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wyniesie 1249 złotych. Do sprzedaży Ricoh Theta SC2 trafi w połowie grudnia 2019 roku. Więcej informacji na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)