Nowa kamera sferyczna Ricoh Theta SC2 dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z fotografią sferyczną

Nowa kamera sferyczna Ricoh Theta SC2 dla tych, którzy chcą zacząć przygodę z fotografią sferyczną
Źródło zdjęć: © materialy prasowe
INFORMACJE PRASOWE

19.11.2019 09:05, aktual.: 26.07.2022 15:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowy model kamery sferycznej Ricoh Theta SC2 to bardzo dobry wybór dla tych, którzy chcą zacząć swoją przygodę z fotografią sferyczną. Pozwala na robienie zdjęć 360 o jakości 14 MP oraz nagrywanie filmów 4K.

Ricoh Theta SC2 - nowe tryby

Theta SC2 zapewnia dostęp do kilku praktycznych trybów, dzięki którym użytkownik nie musi własnoręcznie wprowadzać zaawansowanych ustawień. Znalazły się wśród nich między innymi: "Tryb twarzy", który rozpoznaje twarz i wygładza niedoskonałości czy "Tryb nocny", który nawet w trudnych warunkach oświetleniowych umożliwia robienie zdjęć i filmów o niskim poziomie szumów. Na niewielkim wyświetlaczu OLED wyświetlane są informacje dotyczące ustawień i poziomu baterii.

Dwa bliźniacze obiektywy o maksymalnym otworze przysłony f/2.0 pozwalają na wykonanie zdjęć o jakość 14 MP. W najnowszym modelu odświeżono algorytmy ekspozycji obrazu oraz balansu bieli. Filmy sferyczne można nagrywać w 4K (3840x1920 pikseli w klatkażu 30 kl./s).

Obraz
© materiały prasowe

Ricoh Theta SC2 - transfer plików i aplikacja mobilna

Kamerę Theta SC2 można połączyć ze smartfonem przez Bluetooth lub WLAN. Korzystając z bezprzewodowego połączenia LAN ustawieniami kamery można w pełni zarządzać z poziomu aplikacji, a na ekranie widoczny jest podgląd na żywo. W tym trybie zdjęcia i filmy można również przesyłać na telefon. W porównaniu do poprzedniego modelu Theta SC transfer plików wideo odbywa się czterokrotnie szybciej.

Ricoh Theta SC2 - aktualizacja zapowiadana na wiosnę

Wiosną 2020 roku zostanie wprowadzona nowa funkcja: animowanego zdjęcia. Pozwoli ona na komponowanie z poziomu aplikacji zdjęć sferycznych z tymi, wykonanymi smartfonem. Tak skomponowane zdjęcia będzie można udostępniać jako Live Photos (iOS) lub wideo (Android).

Nowy model waży jedynie 104 gramy i będzie dostępny w czterech wersjach kolorystycznych: białej, beżowej, niebieskiej i różowej. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wyniesie 1249 złotych. Do sprzedaży Ricoh Theta SC2 trafi w połowie grudnia 2019 roku. Więcej informacji na stronie producenta.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)