DJI Zenmuse Z30 to nowa kamera z 30-krotnym zoomem optycznym przeznaczona do dronów

DJI Zenmuse Z30 to nowa kamera z 30‑krotnym zoomem optycznym przeznaczona do dronów

DJI Zenmuse Z30 to nowa kamera z 30-krotnym zoomem optycznym przeznaczona do dronów
Źródło zdjęć: © © [DJI](http://www.dji.com/zenmusez30)
Mikołaj Rożek
25.10.2016 11:56, aktualizacja: 26.07.2022 18:48

Kamerka Zenmuse Z30 przeznaczona została na rynek dronów przemysłowych. Jest narzędziem pozwalającym na rejestrację precyzyjnych obrazów z dużej odległości.

Nowy model zintegrowanej kamerki firmy DJI wykorzystuje obiektyw umożliwiający rejestrowanie obrazu z użyciem 30-krotnego zoomu optycznego. Ponadto, po dodaniu zoomu cyfrowego, osiąga skalę przybliżenia rzędu x180. DJI Zenmuse Z30 zapewnia precyzyjny materiał filmowy i zdjęciowy z odległości ponad 100 metrów.

Kamerę zaprojektowano z myślą o linii przemysłowych dronów Matrice. Głównym przeznaczeniem ma być praca wspomagająca ratownictwo, działania straży pożarnej, a także serwis i konserwację wielkogabarytowych urządzeń, jak maszty telekomunikacyjne oraz turbiny wiatrowe. Do tej pory używanie dronów do inspekcji instalacji znajdujących się na dużej wysokości, wiązało się z koniecznością lotu w bardzo bliskiej odległości od obiektu. Wiąże się to z dużym ryzykiem rozbicia urządzenia oraz problemem z zarejestrowaniem wszystkich potrzebnych szczegółów.

W Zenmuse Z30 zastosowano matrycę CMOS o wielkości 1/2.8 cala przy 2.13 miliona efektywnych pikselach. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to urządzenie do profesjonalnego filmowania. Z30 zarejestruje obraz w rozdzielczości Full HD, który przy inspekcji masztów i turbin czy walce z pożarem powinien być wystarczający. Zastosowano także wysoce precyzyjną stabilizację kamery w 5 osiach oraz zakres otwarcia przysłony od f/1.6 (dla szerokiego kąta) do f/4.7 (dla telephoto).

Jest to sprzęt, którego ścieżkę rozwoju zdecydowanie warto obserwować, zwłaszcza jeżeli interesują nas zdjęcia lub filmy urządzeń przemysłowych o dużych rozmiarach. Jednak czy technologia znajdzie zastosowanie w produktach konsumenckich, trudno powiedzieć. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.dji.com/zenmuse-z30

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)