Nowa kampania marki Mothercare pokazuje mamy takimi, jakimi są

Nowa kampania marki Mothercare pokazuje mamy takimi, jakimi są

Nowa kampania marki Mothercare pokazuje mamy takimi, jakimi są
Źródło zdjęć: © © Sophie Mayanne
Marcin Watemborski
25.02.2019 11:23, aktualizacja: 25.02.2019 12:23

Wiele współczesnych marek z rynku kosmetycznego stawia na tzw. ”body positive”, czyli podejście dotyczące akceptacji swojego ciała. Najnowsza kampania marki Mothercare, produkującej rzeczy dla mam, jest po prostu przepiękna. Pokazuje mamy takimi, jakimi są naprawdę, zamiast idealnych modelek.

Najnowsza kampania reklamowa, wypuszczona prze firmę Mothercare, to seria 10 zdjęć, które niszczą wyidealizowany obraz świeżo-upieczonych mam i stawia na naturalność. W cyklu zobaczymy ”Body Proud Mums”, czyli ”mamusie dumne ze swojego ciała” oraz ich poporodowe sylwetki, które nie są idealne. Są prawdziwe.

Jak czują się świeżo-upieczone mamusie?

Według badań przeprowadzonych w Wielkiej Brytanii, ponad połowa mam nie czuje się atrakcyjna ani zadowolona ze swojego ciała po porodzie. Badania wskazują również, że około 80 proc. mam porównuje się do wyidealizowanych obrazów modelek i czuje presję ze strony mediów na perfekcyjny wygląd. Około 90 proc. kobiet w wieku 18-25 chciałoby wyglądać, jak znani ludzie w magazynach.

Obraz
© © Sophie Mayanne

51 proc. mam używa filtrów, gdy wrzuca zdjęcia do mediów społecznościowych, by ukryć niedoskonałości, których nie akceptuje. 61 proc. uważa, że w mediach źle kreuje się wizerunek kobiety po porodzie, co wpędza je w złe samopoczucie. Problem jest poważny w Północnej Irlandii, gdzie aż 67 proc. kobiet czuje się nieatrakcyjnie będąc rozebraną przed swoim partnerem.

Obraz
© © Sophie Mayanne
Celem [projektu] jest umożliwienie mamom wszystkich kształtów ciała i rozmiarów identyfikacji ze zdjęciami w ten czy inny sposób, i poczucie się pewnymi siebie z niedoskonałościami.

Za zdjęcia była odpowiedzialna Sophie Mayanne. Jedną z zasad fotografki jest nieingerowanie w skórę swoich modeli.

Obraz
© © Sophie Mayanne
Obraz
© © Sophie Mayanne
Obraz
© © Sophie Mayanne
Obraz
© © Sophie Mayanne
Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)