Nowa lampa błyskowa do systemu Sony Alpha

Nowa lampa błyskowa do systemu Sony Alpha

Nowa lampa błyskowa do systemu Sony Alpha
Kepifil
19.06.2008 19:30, aktualizacja: 02.08.2022 11:12

Kolejną nowością od firmy Sony jest lampa błyskowa HVL-F58AM, która ma zastąpić model HVL-F56AM. Jedną z najważniejszych cech nowego modelu jest wbudowany zoom, który automatycznie optymalizuje kąt błysku zarówno przy współpracy z lustrzanką wyposażoną w matrycę APS-C, a także FF. Jak widać, Sony zaczyna przygotowywać grunt pod zapowiadaną na drugą połowę tego roku, pełnoklatkową lustrzankę A900.

Nowa lampa ma przede wszystkim mocniejszy flesh, szybciej się ładuje i ma większy ekran LCD, oprócz tego została wyposażona w kilka ciekawych funkcji. Jedną z nich jest system Quick Shift Bounce, który pozwala na przechylanie palnika o 90 stopni w lewo lub w prawo, nie wspomniawszy już o standardowej możliwości w tej gamie lamp pochylania w przód, tył oraz obrót wokół własnej osi.

Nowa lampa ma liczbę przewodnią 58 przy ogniskowej 105 mm, a czas jej ładowania wynosi 5 sekund, czyli o ponad połowę mniej niż w poprzedniku, czyli modelu HVL-F56AM.

Lampa zasilana jest czterema bateriami typu AA (paluszki), a jej wymiary to 77 x 147 x 106, natomiast waga wynosi 440 gram. Nowy produkt Sony pojawi się w sklepach w sierpniu, a na jej zakup trzeba będzie przeznaczyć około 500 dolarów[block position="inside"]1969[/block]

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)