Genesis wprowadza w Polsce nową linię produktów

Genesis wprowadza w Polsce nową linię produktów
Źródło zdjęć: © © [Genesis Gear](http://www.genesisgear.pl/pl/)
Mikołaj Rożek

12.08.2016 13:20, aktual.: 26.07.2022 18:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Linia Base produktów marki Genesis została poszerzona o kolejne modele wysokiej jakości statywów. Zobaczcie, co wyjątkowego proponuje nam producent w swojej najnowszej ofercie.

Dwa zestawy statywów fotograficznych, statyw filmowy, szybkozłączki typu L oraz stopka do monopodów, to nowe produkty firmy Genesis rozszerzające linię produktów Base. Jakość wykonania oraz możliwości praktyczne tych akcesoriów zadowolą zarówno amatorów jak i profesjonalistów.

Obraz
© © [Genesis Gear](http://www.genesisgear.pl/pl/)

Zestaw C1 Kit składa się ze statywu Genesis Base C1 oraz głowicy kulowej BH-34. Wykonany z włókna węglowego, waży niecałe 1,5 kg oraz charakteryzuje się nowoczesnym wzornictwem. Nogi statywu można regulować 3-stopniowo za pomocą pierścieni. Regulatory nóg posiadają dodatkowo uszczelnienia aby zapobiegać dostawaniu się do środka wilgoci i zanieczyszczeń. Końcówki wyposażono w kolce dla stabilności na miękkim podłożu, a także gumowe nakładki dla śliskich powierzchni. Ponadto mamy możliwość przekształcenia jednej nogi statywu C1, w pełnoprawny monopod. Głowicę kulową BH-34 wykonano ze stopu aluminiowo-magnezowego. W obrotowej podstawie zamieszczono skalę przydatną do panoramowania. Szybkozłączka jest kompatybilna ze standardem Arca-Swiss oraz wyposażona została w poziomicę. Dostępne są dwie wersje kolorystyczne - szara i zielona. Sugerowana cena detaliczna to 675 zł.

Obraz
© © [Genesis Gear](http://www.genesisgear.pl/pl/)

Podobnie prezentuje się zestaw A3 Kit, z tą różnicą, że tutaj zastosowano statyw Genesis Base A3 wykonany z aluminium. Ponadto maksymalna wysokość wynosi 180 cm, natomiast w C1 - 170 cm. A3 Kit jest także o pół kilograma cięższy. Cena wynosi 395 zł.

Obraz
© © [Genesis Gear](http://www.genesisgear.pl/pl/)

Dla wymagających filmowców przygotowano zestaw CVT-20 Kit składający się ze statywu filmowego CVT-20 oraz głowicy olejowej VF-7.5. Wytrzymałość aluminiowej konstrukcji zapewnia prace z ciężkimi kamerami przy zachowaniu płynności i stabilności panoramowania. Głowica olejowa daje możliwość wychylenia w zakresie 90 stopni w dół do 75 stopni w górę. Dodatkowo, regulacja siły wychylenia pozwala na stosowanie zarówno szybkich i gwałtownych ujęć, jak i długich i powolnych. Na końcówkach nóg umieszczono kolce oraz gumowe nakładki, dla różnych wariantów podłoża. CVT-20 posiada dwie libelki do poziomowania statywu i głowicy. Zestaw pozwala wykorzystać trzy wysokości robocze: 86 cm, 133 cm oraz 182 cm (z głowicą 195 cm). Cena zestawu to 935 zł.

Obraz
© © [Genesis Gear](http://www.genesisgear.pl/pl/)

Nową ofertę zamykają szybkozłączki typu L oraz stopka do monopodów. Płytki Genesis Base PLL zapewniają zamocowanie aparatu poziomo lub pionowo na głowicach ze standardem Arca-Swiss. Wykonane zostały z aluminium oraz dostosowano poszczególne wersję do konkretnych modeli aparatów. Ceny wynoszą w zależności od modelu od 95 do 155 zł.

Obraz
© © [Genesis Gear](http://www.genesisgear.pl/pl/)

Stopka, Genesis Base S-1 Stand pozwala zmienić monopod fotograficzny w monopod filmowy. Działa w dwóch trybach: rozłożonym z trzema punktami podporu oraz klasycznym z jednym punktem. Końcówki nóżek wyposażono w kolce oraz gumową nakładkę. Cena to zaledwie 80 zł.

Zdecydowanie jest to bogate urozmaicenie linii Base marki Genesis. Wszystkie akcesoria wykonano z wysokiej jakości materiałów oraz zastosowano rozwiązania umożliwiające w pełni praktyczne korzystanie ze sprzętu.

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)