Nowe firmware dla Nikonów D3 i D700

Nowe firmware dla Nikonów D3 i D700
Krzysztof Basel

20.01.2009 18:00, aktual.: 02.08.2022 10:35

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Doczekaliśmy się aktualizacji wewnętrznego oprogramowania do najnowszych, profesjonalnych Nikonów - modeli D700 i D3. Wyeliminowano między innymi ?efekt czarnych kropek?, znany z Canona 5D Mark II czy problemy z niedoświetleniem zdjęć przy korzystaniu z niektórych obiektywów.

Firmware 2.01 Nikon D3:

? Dane geograficzne są obecnie wyświetlane w programach ViewNX w wersji 1.2.0 lub nowszej i Capture NX 2 w wersji 2.1.0 lub nowszej w przypadku zdjęć zarejestrowanych, gdy do aparatu był podłączony moduł GPS GP-1.

? Zwiększono szybkość działania autofokusa w trybie ustawiania ostrości C (ciągły AF) w przypadku fotografowania względnie ciemnych obiektów.

? Po naciśnięciu przycisku AF-ON monitor zostaje wyłączony, a punkt ostrości można wybrać za pomocą wybieraka wielofunkcyjnego.

? Informacje o zdjęciu wyświetlane w widoku pełnoekranowym zmieniono w następujący sposób:

HI-, LO? zmieniono na Hi, Lo

WARM TONE zmieniono na WARM FILTER

COLOR CUSTOM zmieniono na COLOR BALANCE

  • Manamah, nazwę wyświetlaną w podmenu Strefa czasowa w menu Czas na świecie w menu ustawień, zmieniono na Manama.

? Usunięto błąd, który w bardzo rzadkich przypadkach powodował pojawianie się zauważalnych czarnych kropek na wykonanych zdjęciach, gdy dla opcji Red.szumów - dł.. naśw. w menu fotografowania było wybrane ustawienie Włączona.

? Jeśli na aparacie była zamontowana lampa błyskowa SB-800 i dla trybu lampy błyskowej wybrano tryb manualny z priorytetem odległości, a następnie wznowiono pomiar światła lub aparat został właśnie włączony, zmieniały się informacje o odległości wyświetlane przez lampę SB-800.  Błąd ten został usunięty.

? Usunięto błąd, który w rzadkich przypadkach powodował niedoświetlenie zdjęć wykonywanych z użyciem następujących obiektywów: Micro-Nikkor AF-S VR 105 mm f/2,8G IF-ED, Zoom-Nikkor AF VR 80?400 mm f/4,5?5,6D ED (5x)

Firmware 1.01 Nikon D700

- Jeśli w trybie ciągłego AF w menu ustawień osobistych dla opcji a4 Blokada śledzenia ostrości wybrano ustawienie Wyłączona, mechanizm napędowy obiektywu poruszał się stopniowo, nie powodując ustawienia ostrości.  Błąd ten został usunięty.

  • Jeśli na aparacie była zamontowana lampa błyskowa SB-800 i dla trybu lampy błyskowej wybrano tryb manualny z priorytetem odległości, a następnie wznowiono pomiar światła lub aparat został właśnie włączony, zmieniały się informacje o odległości wyświetlane przez lampę SB-800.  Błąd ten został usunięty.
  • Jeśli do aparatu był podłączony wielofunkcyjny pojemnik na baterie MB-D10, w aparacie znajdował się akumulator EN-EL3e, ale w pojemniku MB-D10 nie było żadnych baterii ani akumulatorów, a dla lampy błyskowej SB-900 wybrano tryb automatyczny TTL, tryb lampy błyskowej zmieniał się na A, gdy pomiar światła wyłączał się lub był wznawiany albo gdy wyłączano lub włączano aparat.  Błąd ten został usunięty.  (Błąd ten usunięto również w oprogramowaniu lampy błyskowej SB-900 w wersji 5.02.)
  • Usunięto błąd, który w rzadkich przypadkach powodował pojawianie się zauważalnych czarnych kropek na wykonanych zdjęciach, gdy dla opcji Red.szumów - dł.. naśw. w menu fotografowania wybrano ustawienie Włączona.
  • Manamah, nazwę wyświetlaną w podmenu Strefa czasowa w menu Czas na świecie w menu ustawień, zmieniono na Manama.

Źródło: Nikon.pl

Źródło artykułu:WP Fotoblogia
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)